Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: 20 minútové cvičenie na brucho, zadok a stehná: Skúste drepy v kombinácii s týmito cvikmi

Fitness

Profesionálny tréner Daniel Čmel, ktorý sa živí ako tréner ŽIEN prichádza s ďalšími cvikmi. Tie sú zostavené špeciálne pre ženské najproblematickejšie partie. Vyskúšate?

Prinášame vám ďalšie video zo série cvičení na najproblémovejšie ženské časti tela ako sú brucho, zadok a stehná. Efektívne cvičenie, ktoré vám dá zabrať za pár minút a je zostavené hlavne pre ženy.

Sledujte prvé video: VIDEO: BZS tréning v 1 minúte: 3 najproblematickejšie ženské partie ako brucho, zadok a stehná dostanú zabrať

Najdôležitejšie pri cvičení je vykonávať ho správne. Správna technika cvičenia zaručí viditeľné výsledky. Pod správnou technikou rozumieme zapojenie daného trénovaného svalu vždy do maximálneho rozsahu.

Všetky informácie o BZS tréningu a o projekte TrénerŽIEN nájdeš na stránke www.trenerzien.sk, alebo na instagrame @trenerzien

FEMINITY TV: Pozrite si 4 nové cvičenia zo série BZS tréningu s Danielom Čmelom

Cvik číslo 1 - KOMBO drep-výpad 20x

Cvičenie je kombináciou hlbokého drepu a výpadu vzad, je zamerané na zadok a stehná. Pri cvičení musí zadok klesnúť pod hranicu 90 stupňov v drepe a koleno vo výpade tesne k zemi. Práca paží musí vzájomne spolupracovať kvôli rovnováhe. Nezabúdaj správne dýchať. Výdych pri každom zaujatí pozície.

Cvik číslo 2 -  Výdrž v drepe 30s

Izometrická výdrž precvičuje sedacie svalstvo a svaly stehna. Stehná sú rovnobežné s podlahou (zadok 90 stupňov). Pravidelne dýchaj.

Cvik číslo 3 - Koleno-lakeť v planku na predlaktí 20/20

Cvičenie zapája 100% brušných svalov a core systém. Potrebná je neutrálna až mierne podsadená pozícia panvy - vhodná pre zacielenie na svalstvo brucha.
Koleno sa dotýka lakťa, najlepšie ak vytvorí s lakťom protitlak s miernym zadržaním v pozícií. Výdych pri každom zatlačení kolena do lakťa.

Cvik číslo 4 - Plank na dlaniach - ruka za chrbát 20/20

Výborné cvičenie, ktoré zapája 100% brušných svalov a tiež core systém.
Neutrálna až mierne podsadená pozícia panvy - vhodná pre zacielenie na svalstvo brucha. Potrebné je mať dlane bližiše k sebe a nohy ďalej od seba
Výdych pri každom dvihnutí paže
Snaž sa o minimálne pohyby v oblasti panvy a driekovej časti chrbtice

Daj si 5 kôl

Po každom kole prestávka 1 minúta. 
Medzi cvičeniami žiadna prestávka.
A máš odcvičené za cca 20 minút!

- Najčítanejšie -