Presunúť na hlavný obsah

Nemusí mať veľkosť XS, aby dokázala sršať sexepílom: Pri výbere plaviek pre plnoštíhle sa riadi týmito trikmi

Zahraničné celebrity

Ashley Graham patrí medzi najznámejšie plnoštíhle modelky. Na svoje krivky je hrdá, v prípade plaviek sa totiž riadi týmito zoštíhľujúcimi trikmi.

Tridsaťjedenročná plus size modelka Ashley Graham je známa po celom svete a nemusí mať pritom veľkosť XS. Na svoje krivky je patrične hrdá, ale to neznamená, že podceňuje zdravý životný štýl. Ashley pravidelne cvičí a snaží sa tiež zdravo stravovať.

Prečítjte si: Ako to Nicole Scherzinger robí, že má ploché brucho aj po 40-tke? Pomáha jej v tom jedna dôležitá diétna zásada

Na svoje krivky je hrdá, ale to neznamená, že sa o svoje telo nestará

Hoci sa preslávila svojím plus size telom a mohlo by sa zdať, že má len dobrých fanúšikov, opak je pravdou. Ashley každodenne (podobne ako ktokoľvek sa rozhodne vstúpiť so svojou kožou na trh) čelí aj nepríjemným narážkam na jej postavu, ktoré schádzajú až do útokov. Mnohí jej na rovinu hovoria, že nikdy nebude štíhla a o čo sa snaží, alebo ju rovno odsúdia, že je voči svojmu telu nezodpovedná. Ona sama si však z toho ťažkú hlavu nerobí, keďže tých, ktorí jej prajú a pre ktorých je motiváciou je násobne viac a reaguje na to takto: „Cvičím, aby som ostala zdravá, cítila sa dobre, zbavila sa pásmovej choroby, vyčistila si hlavu, ukázala veľkým dievčatám, že sa môžu hýbať ako ostatné, zostala silná a pružná, mala viac energie. Necvičím, aby som schudla z mojich kriviek, pretože milujem svoju kožu.”

Výber plaviek podlieha týmto kritériám

O tom, že Ashley hovorí pravdu a stojí si za svojimi vyjadreniami svedčí aj fakt, že si žije svoj život bez ohľadu na to, čo si myslia iní. Nebojí sa predviesť sa v plavkách, dokonca nafotila niekoľko tituliek a fotografií práve v plavkách. Sports Illustrated jej zabezpečil slávu po celom svete. 

Ak teda patríte medzi ženy s plnšími tvarmi a väčším bruškom, pokojne siahnite po celých plavkách s hlbokým výstrihom. Veľmi dobre urobíte, ak siahnete po strihu s kosticami a krásne vytvarovanou podprsenkou. Pritiahnete tak pozornosť tam, kde sú vaše prednosti a zachováte si status ženskosti. Uvidíte, že práve to vám dodá patričné sebavedomie a vedzte, že všetko je o tom, ako to vnímate v hlave. 

Mohlo by vás zaujímať: Ako sa udržuje roky vo forme Kate Middleton? Stačí lyžička tejto potraviny pred spaním a ručička na váhe pôjde dolu

Ak sa rozhodnete pre dvojdielne plavky

Ak sa rozhodnete pre dvojdielne plavky, voľte hrubšie ramienka alebo dvojité ramienka, ktoré spevnia vaše poprsie i dekolt. Lem v inom oditeni je vítaný a dokonca aj v oblasti pásu, pretože môže opticky krásne vyčarovať postavu presýpacích hodín.

Spodný diel plaviek by mal byť po bokoch vyplnený, naopak, vyhnite sa tenkým šnúrkam alebo dokonca veľkosti o číslo menšej v snahe vyzerať štíhlejšie. Zaplatíte za to daň v podobe zarezaných nohavičiek, a to veru nepôsobí dobre ani na ženách, ktoré sú krv a mlieko, nie to plus size veľkosť. Pri voľbe spodku je tiež dobré myslieť na vysoký pás. 

- Najčítanejšie -