Presunúť na hlavný obsah

Jedna lyžička jablčného octu pred spaním: Zobudíte sa ráno o kilo ľahšia a dokáže vyčistiť problémy s pleťou

Chudnutie a diéty

Jeho účinky na chudnutie sú natoľko populárne, že nejedna žena sa rozhodne vyskúšať ho. Reč je o jablčnom octe, ktorý má výborné účinky nielen pre telo, ale aj pre samotnú pleť.

Ženy v rôznych etapách života túžia vyskúšať prírodné zázraky, ktoré ich vyslobodia zo svojho tela. Jednou z možností, ako si naštartovať metabolizmus je vyskúšať dávať si na pravidelnej báze jednu lyžičku jablčného octu pred spaním. 

Čítajte tiež: 30-dňová výzva pre krásny pevný zadok: Robte do leta tieto cviky a vaša postava bude na nepoznanie!

Tajomstvo sa skrýva v tom, že potláča chuť do jedla

O jablčnom octe je známe, že potláča chuť na jedlo. To ocenia všetky dámy, ktoré siahajú po „tajných skrýšach“ najmä vo večerných hodinách, keď sa tieto neresti oveľa ľahšie a rýchlejšie ukladajú v podobe tukov. 

Pol hodinu pred spaním ho kombinujte s medom

Vyskúšajte pred spaním jednu lyžičku jablčného octu zriedeného s pohárom vlažnej vody a pridajte na chuť aj lyžičku domáceho medu. Jednoduchá kombinácia naštartuje váš metabolizmus a kyselina octová zabezpečí vyšší pocit sýtosti. Zmenšuje totiž túžbu po vlčom hlade. S predĺžením pocitu sýtosti súvisí aj úprava hladiny glukózy v krvi. Prispieva k znižovaniu cholesterolu.

Mohlo by vás zaujímať: Zázračný nápoj ako vitamínová bomba: Obsahuje málo tuku a dvojnásobný proteín, takže schudnete rýchlejšie

Čistí pleť a zbaví ju toxínov, čím prispieva ku krajšiemu vzhľadu

Jablčný ocot môžete využiť tiež ako pleťové tonikum na zjednotenie tónu pleti. Pri zriedení napríklad 1:1 ho môžete aplikovať na tvár ako pleťovú vodu, najmä v oblasti T zóny. Je tiež dokázané, že jablčný ocot po zriedení s vodou pomáha v boji proti akné, stačí ju len naniesť na vatový tampón, prečistiť pleť a zhruba po 10 minútach opláchnuť vodou.

Tento zázrak dokonca ovplyvňuje predčasné starnutie, ak ho pridáte do kúpeľa. V kombinácii s esenciálnymi olejmi je skvelým bojovníkom proti únave a vaše telo zregeneruje. 

- Najčítanejšie -