Presunúť na hlavný obsah

Chudnutie bez jojo efektu: Naučte sa triky od žien, ktoré nedržia diéty a ich figúra je perfektná

Chudnutie a diéty

Chcete schudnúť a zároveň nenabrať kilá naspäť? Vieme ako na to. Nechajte sa inšpirovať tipmi žien, ktoré majú dokonalé postavy aj bez drastických diét.

Vyzerajú skvele, majú dokoanalú postavu, no napriek tomu tieto ženy nedržia diéty. Myslíte si, že sa to nedá? Omyl, len treba dodržať pár zásad a zistíte, že to vlastne vôbec nie je náročné. Pozrite s spolu s nami, ako nielen získať, ale si aj udržať krásnu figúru. 

Mohlo by vás zaújímať: Telo tejto fit mamy je dôkazom: Týmto 8 základným pohybom poďakujete za pevné a vyrysované brušné svaly

1. Zabudnite na počítanie kalórií

Mnohé z nás v túžbe po perfektnej figúre naozaj zabúdajú úplne základné veci a dávajú do popredia tie, ktoré vôbec nie sú dôležité. Napríklad také počítanie kalórií. Základom je jesť ľahké, vyvážené jedlá, prevažne z lokálnych surovín a uvidíte, že sa to už po pár týždňoch prejaví aj na vašej postave. Odvodníte sa a zároveň naštarujete svoj metabolizmus. 

2. Nepite sladené nápoje

Áno, toto je vec, ktorú všetky dobre vieme. Ale len máloktoré z nás sa tejto zásady aj držia. Ráta sa totiž aj cukor v káve, či váš obľúbený miešaný drink. Naučte sa jednoducho piť čistú vodu. Hoci to na prvý pohľad vyzerá na malú zmenu, bude mať skutočne veľký efekt.

3. Doprajte si malé hriešnosti

Keď chceme schudnúť, väčšinou to berieme so všetkou vážnosťou a okamžite zo svojho jedálnička vylúčime všetky sladkosti, cukrovinky, či milované cestoviny alebo pizzu. To je tiež chyba. Ženy, ktoré majú postavu snov, si totiž jeden deň v týždni doprajú práve tieto malé hriešnosti. Ich telo potom nemá tendencie siahať po nich vo veľkých množstvách a dokážu im oveľa skôr odolať. 

Mohlo by vás zaujímať: Omyl, ktorého sa ešte stále veľa žien zľakne: Keď budete veriť tomuto mýtu, nikdy nebudete mať krásne telo

4. Trpezlivosť, trpezlivosť, trpezlivosť

Môže to znieť ako klišé, ale je to tak. Dodrživaním týchto zásad totiž nebudete mať vysnívané telo do týždňa, či dvoch. Je to dlhodobejší proces, no s trvalými následkami. A o to predsa ide, no nie? 

5. Nestresujte sa

Prestaňte sledovať, všetky tie dokonalé krásky na sociálnych sieťach. Samozrejme, nechať sa inšpirovať niekým je skvelé. No pokiaľ ste z toho viac v strese ako spokojná, ideálna cesta to nebude. Takže nezabúdajte, jedzte zdravo, pite čistú vodu a venujte sa športom, ktoré milujete. Presne takto to robia ženy, ktoré sú štíhle, no diéty sú im cudzie. Skúsite to aj vy?

- Najčítanejšie -