Presunúť na hlavný obsah

Telo tejto fit mamy je dôkazom: Týmto 8 základným pohybom poďakujete za pevné a vyrysované brušné svaly

Zdravie a relax

Emily Skye je mamou, ktorá prišla s vlastným fit programom po narodení svojej prvej dcérky, keď sa chcela dostať do formy. Jednou z kľúčových oblastí, na ktorú sa sústredila, bolo práve jej brucho. Toto sú pohyby, na ktoré prisahá, že vám pomôžu dopracovať sa k perfektným brušným svalom, aké má aj ona.

Fotografie mamy a dnes aj fitnesky, Emily Skye predtým a potom, vás presvedčia, že poctivá drina v podobe tejto série cvikov zameraných na brušné svaly, o ktorú sa podelila s magazínom Womenshealth, sa vypláca.

Mohlo by vás zaujímať: Dajte zabrať svojím brušným faldíkom okolo pása: Tieto štyri cviky vás rýchlo vátia späť do hry

Planky

Planky, ktoré pozostávajú v napnutí celého tela a zotrvaní v danej polohe, pričom telo držíte na svojej ruke, rukách, je jednozančným favoritom na pevné a vyrysované brušné svaly. Emily odporúča, aby ste sa pred samotným zotrvaním v danej polohe uistili, že vaše telo je skutočne napnuté, to znamená stiahnuť svaly panvového dna, zadok mierne vystrčiť, ramená ťahať dozadu. V polohe ostaňte najmenej 30 sekúnd a opakujte niekoľkokrát po sebe.

Planky v pohybe

Rovnaké ako v predošlom popise, avšak striedavo dvíhate v danej polohe ruky alebo nohy a opakujete niekoľkorát. Ak sa jednou rukou zapierate, druhú zdvíhate a naspäť. Ak sa zapierate o obe ruky, potom striedate nohy, ktoré zdvíhate do výšky a naspäť k zemi.

Zdvíhanie nôh

Ľahnite si na chrbát, ruky podložte pod zadok. Nohy vystrite pred seba, aby sa nedotýkali zeme a postupne ťahajte smerom nahor tak, že v prvom ťahu ich zohnete, pokrčíte v 90 stupňovom uhle, čím kolená tlačíte k sebe a potom vytiahnete nahor a vystriete. Potom opäť zohnete v uhle a kladiete smerom nadol bez toho, aby ste sa dotkli zeme.

Čítajte tiež: Táto 30-dňová planková výzva vám zaručí krásne brušné svaly: Skúsite to s nami podľa tohto plánu

Ťahy rúk k členkom v ľahu

Ľahnite si na podlahu, nohy pokrčte, aby sa celými chodidlami dotýkali zeme, takmer pri zadku. Ruky vystrite pred seba a striedavým pohybom sa nakláňajte raz k jednému, raz k druhému členku.  Emily odporúča, aby ste sa uistili, že sa nesnažíte k členkom zohýbať len ramenami, či tlačením krku dopredu, ale že najväčšia sila vychádza práve z brucha.

Stierače

Ležíte na chrbte, ruky vystreté pri tele dlaňami dolu. Nohy pokrčíte tak, že kolenami tlačíte k hrudníku a nedotýkate sa zeme. Panvou a teda celým bruchom sa otáčate z jednej strany na druhú. Tento pohyb pripomína pohyb stieračov na prednom skle auta, preto dostal od Emily aj takéto pomenovanie.

Lezenie na posuvníkoch

Ruky držíte vystreté, celými dlaňami sa dotýkate zeme. Telo je napnuté v polohe plank, avšak pod ľavým aj pravým chodidlom máte posuvník, o ktorý sa opierate špičkou chodidla. Potom striedavo vysúvate a tlačíte nohy ako pri lezení hore a naspäť, raz pravú, raz ľavú. Pričom sa teda posúvate, leziete pomocou posuvníkov.

Brušáky na fitlopte

Ľahnete si na fitloptu a stabilizujete sa tak, že chrbtom sa pritlačíte o fitloptu. Ruky vystrite pred seba, ramená tlačte dozadu a striedavým pohybom sa rukami pohybujte raz do pravej, raz do ľavej strany. Uistite sa, že máte aj nohy dobre fixované o podlahu. Alebo obuv, v ktorej sa  nešmyknete, aby ste predišli úrazu.ň

Neprehliadnite: Týchto 8 cvikov je oveľa účinnejších ako klasické drepy: Vyskúšajte ich a vytvarujte si sexi zadok

Planky na fitlopte

Pri tomto pohybe, cviku, robíte opäť planky, ale s pomocou fitlopty. Špičkami chodidiel sa zapierate o podlahu a lakťami a predlaktiami zase o fitloptu. Treba sa dobre fixovať, nakoľko fitlopta je pohyblivá, aby ste sa nezranili. O to väčšiu silu musíte vynaložiť.

Čo sa týka každého cviku, snažte sa urobiť čo najviac opakovaní za 30 sekúnd alebo 20 opakovaní pri každom cviku. Emily odporúča tento súbor cvikov robiť trikrát do týždňa, aby ste videli výsledky.

- Najčítanejšie -