Presunúť na hlavný obsah

Viete, čo je 24-hodinové cvičenie? Osvojte si jeho body krok za krokom

Zdravie a relax

Ak sa naša myseľ cíti dobre, potom je na tom dobre aj naše telo. Presne tohto sa chytil známy profesor Jamie Schwandt, ktorý je autorom 24-hodinového cvičenia, vďaka ktorému posilňujete nielen telo, ale aj myseľ.

Dr. Jamie Schwandt si počas niekoľkých rokov zaužíval každodennú rutinu, na ktorú nedá dopustiť a dnes nám ju predstavuje pod názvom 24-hodinové cvičenie. Avšak, pozor, jeho režim nezvládnete len tak na prvý raz, chce to prax.

Kroky  24 hodinového cvičenia

2:30 ráno 
Vezmete si multivitamín. Dr. Schwandt nedá dopustiť na výrobok Oualia, ktorý tiež veľmi účinným typom vitamínu, látky, ktorá posilňuje telo, ale aj myseľ. Potom, čo ho užijete, si opäť ľahnete ešte spať. Nezabudnite na fľašu vody vedľa nočného stolíka, ktorou vitamín dostatočne zapijete. 

3:30 ráno
Čas prebudiť sa! Práve spomínaný vitamín alebo Qualia vás dostane do pohybu a prebudí vás. Potom pozor! Nasleduje prvé kolo fyzickej aktivity. Precvičíte si tzv. dosky cvičenie či push-up cviky. 

Mohlo by vás zaujímať: Strečing veľa z nás zanedbáva a v dôsledku toho si škodí: Slová fitness trénera vám vysvetlia, prečo

4:00 ráno
Čas na myseľ... Počúvajte audioknihu, potom vykonajte aeróbne cvičenie. Dr. Schwandt ho vykonáva vo forme behu vonku, 3 až 5 km denne. Potom k nemu pridá opäť ešte pár dosiek alebo zdvíhacích pusk-up cvikov. 

5:00 ráno
Čas na sprchu po tréningu a opäť môžete počúvať audioknihu a pridáte pár push-up cvikov alebo dosiek.

5:30 ráno
Čas na písanie vlastných postrehov, premýšľanie, čítanie časopisu alebo podobnej aktivity. Po nich opäť dosky a push-up cviky. 

6:30 ráno
Konečne čas na plnohodnotné raňajky, po ktorých opäť vykonáte pár push-upov a dosiek.

7:00 ráno
Čas stráviť pár ranných chvíľ so svojou rodinou.

7:30 ráno
Pred odchodom do práce urobíte opäť pár push-upov a dosiek.

Čítajte tiež: Veľa ľudí si dáva ako predsavzatie schudnúť: Toto sú odpovede trénera na to, prečo sa im to nakoniec nedarí

Počas dňa potom Dr. Schwandt zopakuje rutinu s push-upmi a doskami ešte niekoľkokrát. Okolo obeda si opäť nezabudne vziať vitamín v podobe Qualie, samozrejme spolu s výdatným jedlom. 

Musíte vyjsť zo svojej komfortnej zóny, hoci je to nepríjemné

Cieľom 24-hodinového cvičenia je, aby ste vyšli zo svojej komfortnej zóny. Stanovovali si ciele a pracovali na ich dodržaní. Vzhľadom k tomu, že kvôli tomuto cvičeniu ste nútení cvičiť aj v práci, pred kolegami, môže to byť pre vás na začiatku nepríjemné. Ale práve cvičenie v dopoludňajších hodinách má najväčší zmysel pre naše telo aj myseľ, pretože pripravuje náš mozog na učenie a tvorbu nových buniek, reštartuje náš metabolizmus. 

Neprehliadnite: Vďaka tomuto pohybu sa udržíte fit aj v období sviatkov: Stačí, ak ho budete praktizovať každé ráno

Prísny režim, avšak začať môžete aj stanovením si malých cieľov

Čo poviete, skutočne prísny režim, ktorý nie je po chuti každému a len málokto by si z neho vedel vytvoriť rutinu. Avšak Dr. Schwandt hovorí na začiatku o malých cieľoch, krokoch, ktoré sa budete snažiť dodržiavať každý deň. Stanovte si ciele, napríklad, že každé ráno vstanete skoro. Že si vyhradíte čas na seba alebo rodinu, alebo že každý deň zabehnete 3 až 5 km. Je to len na vás, ako a čím začnete. Čas vylepšovať budete mať aj potom.

- Najčítanejšie -