Presunúť na hlavný obsah

Týchto 8 cvikov je oveľa účinnejších ako klasické drepy: Vyskúšajte ich a vytvarujte si sexi zadok

Fitness

Drepy sú fajn, ale čo takto ich z času na čas obmeniť. Prezradíme vám cviky, ktoré vyzdvihnú vaše pozadie.

Tvarujú vaše telo, ale...

Drepy sú snáď najklasickejším cvikom na posilňovanie sedacieho svalstva a stehien. Každý si myslí, že sa tajomstvo vypracovaného zadočku, pevného na dotyk bez zatínania, skrýva práve v nich. Pravdou však je, že drepy síce vaše nohy a zadok rozhýbu, avšak len z jednje časti a z jedného uhla. A čo je to už len za komplexné cvičenie, ak nezapájate všetky svaly?

Inšpirujte sa: Známa trénerka odhalila trik, ako si ženy robia guľatejší zadok: Fotografie PRED a PO vás dostanú!

Na dosiahnutie naozaj pevného pozadia skúste preto svoju zostavu cvičenia variovať a nájdite sa v týchto šikovných cvikoch, ktoré vykonávajte po 45 sekúnd až jednu minútu na každú stranu a minimálne v troch sériách:

Mostík so zdvihnutou nohou

Ľahnite si na chrbát s ohnutými kolenami a chodidlami opretými o podložku. Jednu nohu vystrite do výšky a s výdychom vysuňte panvovú oblasť smerom hore, najvyššie ako sa vám dá.

 

Príspevok, ktorý zdieľa Theresa & Danny Gordon (@danny.theresa),

Cvičenie na štyroch so zdvihnutím nohy

Východzia poloha je na všetkých štyroch končatinách, pričom sedacie svalstvo a stehenný sval do cvičenia zapojíte tak, že sa budete na striedačku snažiť urobiť výkop do strany vždy inou nohou.

Nenechajte si ujsť: Série 5 cvikov zostavené na základe vašej hmotnosti: Takto budete spáľovať tuky ešte do leta

Špeciálne drepy na špičkách

Snažte sa urobiť drep ako zvyčajne, držte nohy v deväťdesiat stupňovom uhle so zemou, avšak stojte celý čas na špičkách chodidiel a skúste po celý čas udržať rovnováhu.

Mŕtvy ťah na jednej nohe

Stojte s nohami mierne od seba a s jedným kolenom trošku pokrčeným. Následne sa snažte nakláňat dopredu a zároveň jednu z nôh vysúvať dozadu, až kým sa rukami nedotknete podložky. Pre ukončenie cviku sa vráťte do východzej polohy.

Výpady s úklonom

Spojte drepy a výpad nohou do strany, pričom si ruky nechajte celý čas spojené v predpažení. Snažte sa udržať rovnováhu a nezastať ani v jednej polohe.

 

Príspevok, ktorý zdieľa TyAnn Johnson Clark (@runtyrun32),

Prečítajte si aj: Zbavte sa celulitídy aj bez cvičenia: Pomôžte si ku krásnej pokožke bez pomarančovej kože práve týmto

Špeciálne drepy do výšky lýtok

Pokrčte nohy ako keď sa chystáte urobiť obyčajný drep, vo výške lýtok sa však zastavte a skúste balansovať tak, aby sa vám podarilo udržať rovnováhu po celý čas.

Cvičenie formou dúhy

Dajte sa do pozície plank, zdvihnite vždy jednu nohu a pri jej vrátení naspäť, špičku chodidla položte až za druhú nohu, konkrétne tú, ktorá bola celý čas na zemi.

Inšpirujte sa:Cviky pre sexi guľatý zadoček do leta: Prestaňte sa vyhovárať a začnite ešte dnes!

Plank na stranu so zdvihnutou nohou

Dajte sa do plankovej pozície na stranu a s každým nádychom zdvihnite nohu do vzduchu. Chvíľku ju podržte na mieste a vráťte naspäť.

 

Day

Príspevok, ktorý zdieľa @ cathymadeoyoga,

 

- Najčítanejšie -