Zbavte sa celulitídy aj bez cvičenia: Pomôžte si ku krásnej pokožke bez pomarančovej kože práve týmto

K letnej spokojnosti nám často chýba už iba krásna pokožka bez zjavných nedostatkov. Zbavovanie sa celulitídy nemusí byť vždy iba o aktívnom cvičení. Vyskúšajte náš typ na dokonalú anticelulitídnu masáž.

Krásne nohy a pozadie si môžete zabezpečiť aj za pomoci domácej masáže

Krásne nohy a pozadie si môžete zabezpečiť aj za pomoci domácej masáže

Zdroj: Profimedia

Tukové vankúšiky, ktoré sa ukladajú pod našou pokožkou, sú v lete našim strašiakom. Pomarančová koža sa pritom môže vyskytovať aj na postavách, ktoré tvrdo cvičia a o svoje telo sa starajú. Je to komplexný problém, na ktorý musíte zaútočiť triezvo a s rozumom. Na tip top letnú postavu jednoznačne pomáha aj masírovanie, ktoré aby malo účinky proti celulitíde, musíte aplikovať nasledujúcim spôsobom. 

Mohlo by vás zaujímať: Letné super ovocie: Konzumujte tieto šťavnaté plody a prečistite svoje obličky od toxínov

Pripravte si tento typ masážneho oleja

Telové mlieko, s ktorým si budete masírovať svoje dolné končatiny a zadoček, by malo byť olejovej konzistencie. Vstrebávanie je vtedy dlhšie, avšak taký kokosový či mandľový olej, ktorého používanie sa odporúča, obsahuje množstvo aktívnych látok, ktoré vám pomôžu si bojom proti celulitíde.

Pri anticelulitídnej masáži postupujte nasledovne

Svoju očistu od celulitídy začnite pri členku. Od neho sa budete ťahať až k bohu stehna. Rukami obopnite členok a dlaňami s rozovretými prstami, začnite masírovanie. Od členku postupujte ku kolenu, od kolena k stehnu. Pohyby majú byť silné a čo je dôležité, vždy v smere ku srdcu. Týmto spôsobom si rozprúdite lymfatický systém a zvýšite prekrvenie. To sa môže prejavovať jemným teplom, ktoré pocítite v svaloch. 

Podrvte svoje tukové bunky

Aby ste sa účinne zapotili, použite na boj proti celulitíde aj svoje päste. Takýto silnejší postup masírovania vám účinne odbúra tukové bunky. Svoje ruky si zatnite v päsť a zatláčajte ich do svojich svalov. Skúšajte ísť čo najhlbšie, až po kosť. 

V čom je táto masáž účinná?

 Tukové bunky, ktoré sa ukladajú pod našou pokožkou ako pomarančová koža, neznášajú tlak. Práve preto má byť účinná masáž proti celulitíde silová a tvrdá. Nemusíte sa preto báť, ak vaše telo bude po jej aplikovaní začervenané. Na masírovanie môžete nahovoriť a vášho partnera, ktorý svojimi silnejšími rukami vytvorí ešte lepšie prostredie pre miznutie tukových buniek. 

Prečítajte si tiež: Cviky pre sexi guľatý zadoček do leta: Prestaňte sa vyhovárať a začnite ešte dnes!

Masáž podporuje cirkuláciu krvi v našom telo. Toto prúdenie je najväčším nepriateľom celulitídy. Rozprúdite si ňou lymfatický systém a tým nielen dostanete zo svojho tela preč nepekné tuky, ale aj toxíny, ktoré sa hromadia okolo tukových buniek. Takto očistená pokožka je oveľa silnejšia a schopnejšia samoregenerácie.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
PC

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba