Presunúť na hlavný obsah

Vitamín A je nesmierne dôležitý pre vaše telo: Zvýšte preto príjem týchto zdravých potravín

Zábava

Prinášame vám zoznam 6 potravín bohatých na vitamín A, ktoré by ste zaručene mali pridať do vašej stravy, ak túžite po krásnej pokožke, hormonálnej rovnováhe, skvelom zraku či celkovej vitalite vášho organizmu.

V jarnom období, by ste mali do vašej stravy zaradiť zvýšené množstvo vitamínov , aby ste tým prispeli k zdraviu vášho organizmu a podporili jeho správne fungovanie. Dnes sme sa zamerali na potraviny s obsahom dôležitého vitamínu A a zistili sme množstvo zaujímavostí.  Jedna mrkva napríklad obsahuje dostatočné množstvo vitamínu A , ktorý spĺňa odporúčanú dennú dávku pre dospelého človeka, nemali by ste sa však zastaviť len pri tejto zelenine! Skúste objaviť ďalšie potravinové zázraky s obsahom tohto dôležitého vitamínu.

Prečítajte si aj: Vysoký tlak je tichým zabijakom: Tieto potraviny by ste mali zaradiť do jedálnička, aby ste ho znížili

Mrkva

Jedna veľká mrkva obsahuje toľko množstva vitamínu A, čo je viac ako dvojnásobok odporúčanej dennej dávky. V spojení s ovocím a zeleninou dostaneme do tela vitamín A vo forme beta karoténu, ktorý sa na tento dôležitý vitamín premení až v tele.

Špenát

Milujete čerstvé špenátové listy či špenátový prívarok? Potom máte šťastie. V jednej miske vášho ľahkého obedu sa ukrýva neuveriteľné množstvo vitamínu A a preto by ste si túto zelenú pochúťku mali pridávať do každého jarného šalátu. Stačí pridať za hrsť špenátových listov a vaše telo si z nich zoberie potrebné výživné zložky.

Sušené marhule

Ak potrebujete niečo na jedenie na cestách, sušené marhule sú skvelou voľbou.  Jeden pohár vám poskytne výdatné množstvo vitamínu A, rovnako ako železo, vitamín B6 a horčík. Táto sladká pochúťka vám nielenže dodá energiu a zaženie chuť na sladké, ale zároveň pôsobí ako liek na žiarivú pleť.

Červená paprika

Naučte sa konzumovať červené papriky namiesto tých zelených. Obsahujú oveľa väčšie množstvo vitamínu A a navyše sú skvelým spaľovačom tukov. Táto jemne pikantná zelenina je skvelou voľbou do jarného šalátu či ako ozdoba k vášmu hlavnému jedlu. Stačí pár kúskov denne a posilnite tým fungovanie svojho zraku či správnu rovnováhu hormónov.

Sladké zemiaky

Sladké zemiaky alebo inak nazývané bataty sa stali veľmi obľúbenou pochúťkou aj Slovákov a v poslednej dobe zažívajú svoj veľký úspech vo svete gastra. Využite túto chutnú potravinu na prípravu svojho obeda a podporte správne fungovanie vášho organizmu. Aj táto sladká zelenina obsahuje enormné množstvo vitamínu A, tak načo ešte čakáte?

Mohlo by vás zaujímať: Tento detoxikačný zázrak vám zoštíhli pás o celú jednu veľkosť: Musíte iba dodržiavať tieto tipy

Grapefruit

Máte chuť na niečo osviežujúce? Stavte na veľmi zdravý grapefruit, ktorý obsahuje okrem iného aj vysoké množstvo spomínaného vitamínu A. Rôzna odroda ružových alebo červených grapefruitov je naozaj prospešnou pre zdravie človeka a výsledkom je vypnutá a krásne rozžiarná pleť.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe