Presunúť na hlavný obsah

Tieto vlastnosti vás vystihujú podľa kvetu, ktorý patrí k vášmu mesiacu narodenia: Čo všetko prezrádza?

Lifestyle

S mesiacom nášho narodenia je spojený aj kvet, ktorý charakterizuje nielen samotný mesiac, ale aj nás samých. Kvet nášho rodného mesiaca nám môže napovedať čo to o našej osobnosti. Tak schválne, sedí to na vás?

Január a  karafiát

Kvetom prvého mesiaca roka je práve karafiát. Každá farba karafiátu predstavuje špecifické vlastnosti človeka. Najsilnejšie zastúpenie má ružový farba, ktorá je symbolom nehynúcej materinskej lásky. Avšak láska, fascinácia a význam v rôznej podobe vystihujú človeka narodeného v januári vo všeobecnosti. 

Február, kosatec a fialka

Februárovými kvetmi sú hneď dva, kosatec a fialka. Kým prvý, kosatec, symbolizuje vieru, odvahu a múdrosť človeka, druhý, fialka, symbolizuje zase akýsi prísľub pokroku, napredovania v živote človeka narodeného práve v tomto mesiaci.  

Mohlo by vás zaujímať: Mesiac narodenia o vás prezradí, či ste predurčení na manželstvo: pozrite sa, ako to s vami je

Marec a narcis 

Keďže marec je prvým jarným mesiacom, jeho kvetom je práce narcis, ktorý sám o sebe symbolizuje znovuzrodenie, nové začiatky. To je zároveň niečo, čo sa vzťahuje aj na človeka narodeného práve v tomto mesiaci. 

Apríl a sedmokráska 

Aprílovým kvetom je sedmokráska, ktorá stelesňuje nevinnosť, lojálnosť a čistotu človeka narodeného v tomto mesiaci. Tá sa môže prejaviť v podobe silného priateľstva, ktoré človek v živote nadviaže. 

Máj a konvalinka 

Májová konvalinka symbolizuje pre človeka narodeného práve v tomto mesiaci akúsi sladkosť, nežnosť, čistotu a ľudskosť, ktoré najviac charakterizujú jeho osobnosť a ducha.  

Jún a ruža

Júnová ruža je sama o sebe stelesnením lásky a vášne. Podobne ako pri karafiáte sa každá jej špecifická farba viaže s láskou v jej najrozmanitejších podobách, ktorá sprevádza tohto človeka životom. Ak júnoví ľudia preferujú žltú ružu, vyjadrujú tým svoju priateľskosť, ak zase fialovú ružu, sú typmi, ktorí veria v lásku na prvý pohľad. 

Čítajte tiež: Deň narodenia v týždni dokonale vystihuje váš charakter: Čo o vás prezrádza? 

Júl a straconôžka 

Kvetom júla je straconôžka, ktorá predstavuje ľahkosť až ľahkovážnosť, ktorá sprevádza človeka narodeného práve v tomto mesiaci. Okrem toho však symbolizuje tento kvet a mesiac k nemu prislúchajúci, že ide aj o človeka s otvoreným srdcom, ktorý je aj akýmsi prístavom. 

August a mečík

Mečík stelesňuje v augustových ľuďoch ich silu, morálnu integritu, vášnivé srdce, aj občasné poblúznenie, ktorému vedia podľahnúť. 

September a astra

Septembrová astra predstavuje pre ľudí narodených v tomto mesiaci ich schopnosť hlbokej lásky, trpezlivosti, dobrého ducha, ktorý v nich sídli a preto sa iní ľudia v ich blízkosti cítia príjemne. 

Október a nechtík

Hoci ide už o chladnejší mesiac, kvet ľudí tohto mesiaca, nechtík, hovorí o ich teple, ktoré z nich vyžaruje, avšak aj akejsi melanchólii, smútku, ktorý si v živote nesú so sebou. 

November a chryzantéma

Novembrovým ľuďom vládne chryzantéma a tá o nich prezrádza, že sú to ľudia priateľskí, optimistickí, majú radosť zo života, jeho rozmanitosť, pestrosť a silný dotyk s prírodou im tiež nie je cudzí. 

Neprehladnite: Odhaľte, ako vás ľudia vidia pomocou jediného čísla: Bude vám na to stačiť iba deň vášho narodenia

December, vianočná hviezda a cezmína 

Kvetmi posledného mesiaca roka sú hneď tiež dva. Prvým je vianočná hviezda, ktorá stelesňuje čistotu, dobré povzbudenie a úspech, ktorý sprevádza človeka narodeného práve v tomto mesiaci. Druhý kvet, cezmína, vyjadruje jeho silne vyvinutú duchovnú až náboženskú stránku, pravdovravnosť človeka. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe