Presunúť na hlavný obsah

Vaša reč tela niekedy prezradí viac, ako by ste chceli: Na tieto gestá si pri konverzácii dajte pozor

Zábava

Slovami dokážeme klamať celkom jednoducho. Telo ale tak úplne ovládať nevieme.

Veľa z nás sa počas dňa dostane do situácií, v ktorých nechceme byť alebo sa v nich tak celkom necítime príjemne. Vtedy sa ale najčastejšie snažíme oklamať okolie a nedať najavo našu skutočnú aktuálnu náladu, len aby sme náhodou niekomu alebo niečomu neublížili. Slová ale musí podporiť reč tela, čo sa občas nemusí tak celkom podariť.

Skrížené ruky aj nohy

Ak chcete pôsobiť milo a otvorene, pokúste sa nesedieť s prekríženými nohami a rukami. Aj človek, ktorý sa navonok tvári akoby mu nič nevadilo a je absolútne priamočiary a jeho slová vyznejú úprimne a prívetivo, dokáže všetko pokaziť len jedným prekrížením nôh či rúk. Táto póza je totiž skôr ako čokoľvek iné vyslovene obranná a vnáša do celej konverzácie pocit odstupu, ktorý si chcete od daného človeka udržať.

Inšpirujte sa: Inštinkt by ste nemali podceňovať: V týchto životných situáciách by ste sa naň mali vedieť spoľahnúť

Uhýbanie očami

Ak chcete vyzerať dôveryhodne, neuhýbajte pri konverzácii zbytočne očami.  Ľudia majú tendenciu myslieť si, že každý kto uhýba pohľadom sa istým spôsobom snaží niečo zatajiť alebo naozaj klame. Pohľad do očí nie je totiž taký ľahký ako by sme si mohli myslieť, hlavne ak nechceme, aby nám z nich ľudia odčítali skutočné myšlienky a prišli na to, čo si naozaj myslíme. Preto, ak hovoríte veci úprimne, snažte sa pozerať priamo, každý to ocení.

Jemný stisk ruky

Nikto netvrdí, že musíte ruku druhého človeka rozmliaždiť, pevný stisk ruky však vypovedá o vašej sile a sebavedomí. Slovami sa môžete javiť ako človek, ktorý vie, čo robí a čo chce od života, váš stisk ruky toho ale prezradí oveľa viac. Vyhnite sa preto chabému podávaniu ruky, inak navodíte dojem ustráchaného človeka, ktorý neobľubuje osobný kontakt a snaží sa ho zvládnuť len z nutnosti a preto, že si to vyžaduje situácia.

Mohlo by vás zaujímať: Mesiac narodenia o vás prezradí, či ste predurčení na manželstvo: Pozrite sa, ako to s vami je

Ruky v pästiach

Ústretový človek otvorený kompromisu a konverzácii sa pozná podľa otvorených dlaní spustených pozdĺž tela. Táto uvoľnená póza je prejavom vnútorného pokoja a rozvahy, ktoré sa následne ľahko pretavia aj do štýlu, akým sa s druhým človekom bavíte. Nezatínajte preto päste, ak chcete, aby ľudia nemali problém osloviť vás bez predsudkov a obáv z toho, ako zareagujete. Uzavretosť a odstup je totiž so zatnutými rukami priamo spojený a len ťažko sa preklenie slovami.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe