Štyri chyby, ktoré majte na pamäti: Vyhnite sa tomuto správaniu, ak si nechcete narobiť nepriateľov

Počúvať názory, rešpektovať ich a vedieť, kedy ste skutočne zašli za čiaru, je niekedy v komunikácii tou najväčšou výsadou.

Neospravedlňujte svoje konanie samy pred sebou

Neospravedlňujte svoje konanie samy pred sebou

Zdroj: Profimedia

Nesľubujte, keď nedokážete splniť

Môžete byť akokoľvek perfektný v tom, čo robíte, ak sa na vás nedá spoľahnúť, postupom času vám nebude veriť skutočne nikto a vaše ospravedlnenia stratia na váhe zakaždým, keď sa o ne zúfalo opriete. Samozrejme, že sa vám nemusí vždy všetko podariť tak, ako ste mali v pláne alebo ako ste niekomu prisľúbili, majte však na pamäti, že ak párkrát nezdvihnete telefón po tom, čo ste sa opäť nedostavili na dohodnuté miesto alebo ste nedodržali deadline, nikto už nebude zvedavý na vaše výhovorky a o chvíľu sa možno ani nebude komu vyhovárať.

Inšpirujte sa: Nebojte sa ľuďom povedať týchto 5 viet nahlas: Bude sa vám žiť oveľa ľahšie

Nikdy nemôžete a zrazu...

Vždy, keď vás najlepšia kamarátka volá na spoločný výlet alebo predĺžený víkend, nájde sa dôvod, prečo niečo podobné nie je možné. Akonáhle však s podobným nápadom príde muž, ktorého už dlhšie túžite mať po svojom boku, okamžite balíte kufre. Pre vás celkom pochopiteľná vec, odrazu sa dá odísť z práce, na účte sa nájde aj chýbajúcich 100 eur a dokonca aj strach z lietania niekam zmizol. Pre priateľku ste však zosobnením absolútneho zlyhania. Nič viac len nedostatok úcty k dlhoročnému kamarátsku a vaša vlastná detinskosť môže vyústiť k podobne hlúpemu činu. Neobhajujte sa tým, že ste sa museli rozhodnúť rýchlo alebo ste príliš nepremýšľali. Všetko je len a len o prioritách a tak, ako ste si vybrali vy, vyberie si nabudúce aj vaša kamarátka.

Poučujete, aj keď vám chýba publikum

Najradšej ste, keď svoju pravdu môžete predostrieť čo najväčšiemu množstvu ľudí. Všetko, čo spravia ostatní alebo ako sa zachovajú, je zle a vy máte pocit, že im treba jasne vysvetliť, ako sa veci vlastne majú a čo je naozaj správne. Mudrovať za každých okolností sa však väčšinou nevypláca. Ľudia nemajú radi prehnaných intelektuálov, ktorí svoje tvrdenia nemajú na čom podložiť, ak neberieme do úvahy ich vlastné sebavedomie a neutíchajúcu chuť ukázať, že sú expertami na všetko. Vy si síce myslíte, že sa ich len snažíte vyviesť z omylu, možno im však práve tým neuveriteľne leziete na nervy. Veľa ľudí má skvelé názory, ak ich však nevie správne odprezentovať, spätná väzba nemusí byť práve najpríjemnejšia.

Mohlo by vás zaujímať: Na toto muži skutočne myslia, keď stretnú tú pravú: Verte nám, že budete milo prekvapené

Neľutujte sa, konajte

Empatia je zvláštna vec. Vo vzťahu k druhým sa priam vyžaduje, vo vzťahu k samému sebe by sme však mali v správnej chvíli začať konať, ak chceme zmeniť svoju situáciu. Ľudia vedia byť trpezliví, ale ak budeme neustále iba fňukať, bez snahy niečo napraviť alebo zmeniť, nikoho to už nebude baviť. Nerozprávajte len tak do vetra o tom, ako by veci mohli byť, vezmite ich do vlastných rúk a ukáže snahu, inak prestanete baviť aj väčšinu tých, ktorí ešte zo začiatku chceli, a aj mali snahu pomôcť vám. Zlyhanie sa totiž akceptuje, avšak viditeľný nezáujem o nápravu, už nebaví nikoho.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba