Food blogerky radia: Týchto 8 surovín zužitkujete nielen v kuchyni

Užite si krásnu pleť a zdravé telo aj s použitím zázrakov, ktoré nájdete vo svojej kucyhyni.

Peťa z blogu Red Velvet Cooking and Baking radí používať kokosový olej a bambucké maslo

Peťa z blogu Red Velvet Cooking and Baking radí používať kokosový olej a bambucké maslo

Zdroj: www.redvelvetcooking.com

Ak hľadáte overené tipy na skrášľovanie, jednoznačne ich nájdete na blogoch beauty blogeriek. Ak potrebujete chutné recepty na slané aj sladké dobroty, na tie sú zasa experti food blogeri. Prídu vám tieto dve oblasti nezlučiteľné? Food blogerky vám dokážu, že svoje znalosti z kuchyne dokážu zužitkovať aj v kúpeľni. Opýtali sme sa ich na overené a vyskúšané triky, ktoré im vždy zabrali, ak sa u nich vyskytli problémy s pleťou, pokožkou či vlasmi. Pričom stačili na to ingrediencie, ktoré nájdete v kuchyni isto aj vy.

Čajové vrecúška a uhorky na unavené oči

Každá z nás pozná také dni, keď jej oči vyzerajú aj po výdatnom spánku ako po prežúrovanej noci. Čo s tým? Food blogerka Lucia z blogu Moje jedlo na unavené oči používa práve čajové vrecúška. Ďalším tipom, ktorý sa jej osvedčil sú uhorky. Vďaka mnohým benefitom, ktoré uhorky pre pleť prinášajú si ich obľúbila aj Lenivá kuchárka – Veronika: „V lete si zvyknem v rámci starostlivosti o pleť vyrobiť uhorkovú masku, prípadne v rýchlosti uhorkový obklad. Je jednoduchá, pleť hydratuje a sťahuje zápal, čo pomáha pri liečbe mojej problematickej pleti.“

Káva či trstinový cukor ako peeling

Obe tieto suroviny odporúča minuloročná víťazka súťaže BLOGER ROKA v kategórii FOOD Veronika ako aj finalistka Lucia. Dokážu vám veľmi dobre poslúžiť ako telový či tvárový peeling.

Na suchú pokožku kokosový olej a bambucké maslo

Obe tieto suroviny majú široké potravinárske využitie. V kúpeľni, ale aj v kuchyni, ich obľubuje blogerka Peťa z blogu Red Velvet Cooking and Baking. Vyskúšať ich môžete v boji proti suchej pokožke či popraskaným periam.

Med a olivový olej na hydratáciu

Okrem výbornej zálievky na šalát si tieto dve suroviny food blogerky pochvaľujú práve kvôli ich schopnosti hydratácie. Lucia odporúča med na suché pery a na suché končeky vlasov si obľúbila používať olivový olej.

Tieto tipy, ako využiť suroviny, ktoré bežne idú do koláčov aj na kozmetické a skrášľujúce účely môžete vyskúšať aj vy a ak ste pri čítaní naopak dostali chuť na niečo mňam, tak si pozrite nominované food blogerky v súťaži BLOGER ROKA, je ich nominovaných už viac ako 40.

Foto:
www.redvelvetcooking.com, www.moje-jedlo.sk,www.lenivakucharka.sk,
Zdroj:
PR článok

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba