Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Nebojte sa do ruky vziať kettlebell: Najskôr drepy a potom cviky na brucho, vďaka ktorým rýchlejšie chudnete

Fitness

Tento raz sme si pre vás pripravili názornú ukážku toho, ako cvičiť s kettlebellom. Fitness tréner Michael Achberger vám to vo videu vysvetlí, sledujte!

Keď sa povie cvičenie, mnohým napadne ísť trénovať len do fitness centra. A povedzme si úprimne, nie každému fitko vyhovuje. Či už je to nedostupnosť finančná, alebo vzdialenostná, alebo nesympatia s prostredím či pocit hanby, že by sa na nás niekto pozerá ako tam skúšame niečo odcvičiť.

Preto sa veľa ľudí prikláňa k domácemu cvičeniu s jednoduchými pomôckami. Jednou takouto pomôckou môže byť aj starý dobrý kettlebell. 

FEMINITY TV: Fitness tréner Michael Achberger vám predvedie, ako správne vykonávať tieto cviky

Prečítajte si: Trápia vás stále faldíky na bruchu? Fitness tréner zostavil najlepšie cviky, ktoré zaberajú v boji s pneumatikou

Kettlebell ako skvelá domáca pomôcka

Kettlebell je unikátny a cenovo každému dostupný nástroj na nadobudnutie sily, kondície a stratu telesného tuku využívaný rôznymi ľuďmi —od vrcholových športovcov, cez hollywoodske celebrity a vojakov, až po mužov a ženy bez ohľadu na ich fyzickú zdatnosť. Výsledkom je už len odolné a zdravé telo. Táto sympatická delová guľa s rúčkou (ako sa zvykne opisovať) v sebe skrýva veľké možnosti. 

Tréning na 5-10 minút

Predstavím vám tréning v jednoduchom prevedení vhodný aj pre začiatočníkov. Samotný tréning trvá približne 5 až 10 minút. Cviky nie sú náročné, vďaka kettlebellu cvičenie zaberá málo priestoru. Posilnite ním nohy, zadok, ramená, tricepsy. Tréning sa skladá zo supersetov, v ktorom sú rôzne cviky –  tak ako je ukázané na videu. 

Prvý superset zameraný na drepy

Prvý superset sa skladá z 30 drepov s rotáciou kettlebellu podľa čísla 8 okolo nôh, druhý cvik je klasický jednoručný swing a tretí cvik je kombinovaný swing s výtlakom na ramená. Odporúčam pozrieť video v článku. Nezabudnite vymeniť strany pre úplne precvičenie.

Neprehliadnite: 7 cvikov, ktoré by ste mali robiť po 30-tke, aby ste predišli nahromadeniu tuku v oblasti brucha

Druhý set

Ďalší set je jeden cvik podobný rotácii kettbellu podľa čísla 8 okolo nôh, ale s pridaním balansu na jednej nohe. Treba vykonať tri sety po sebe.

Posledný set na brucho

V poslednom supersete sa zameriame na posilnenie bruška. Skladá z cviku ruský twist s daným kettlebelom v kombinácii s príťahom nôh a trupu. Takto treba vykonať 3 supersety po sebe.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus