Presunúť na hlavný obsah

Zázračný nápoj ako vitamínová bomba: Obsahuje málo tuku a dvojnásobný proteín, takže schudnete rýchlejšie

Chudnutie a diéty

Svoje cvičenie môžete zefektívniť ešte aj výživnou stravou. Tá, ktorá nasleduje hneď po samotnom odcvičení musí obsahovať látky, aby vaše svaly rástli rýchlejšie a ľahšie. Toto smoothie, je na to ako stvorené.

Smoothie po cvičení sa ľahko stane vašou samozrejmosťou, musíte iba objaviť jeho presné zloženie, ktoré je efektívne. Tieto látky vám pomôžu k postave snov. Ich mixovanie je ako chemický pokus, ktorý musí sadnúť presne vašim potrebám. Na budovanie svalov si zabezpečte toto zloženie.

Prečítajte si tiež: Pevný zadok a štíhle nohy na počkanie: Táto diéta vám ich zabezpečí počas 14 dní

Potrebujete

350 ml vody
1 hrsť špenátových listov
2 hrnčeky mrazeného lesného ovocia
1/2 hrnčeka gréckeho jogurtu bez pridaného tuku
2 lyžičky vanilkového proteínu
1 polievková lyžica orechov

Zelenina a ovocie v správnej kombinácii

Ovocie červenej farby je bohaté na antioxidanty. Vášmu telu pomôžu starnúť pomalšie a obohatia ho o vitamíny, ktoré pomáhajú s udržiavaním zdravého chodu celého organizmu. Špenát je superpotravinou, ktorá si zakladá na svojej zelenej farbe. Obsahuje málo tuku a pritom plnú náruč energie, vitamínov a minerálov. Pomáha s trávením, jeho zložkou je železo, ale aj vápnik pre posilnenie kostí a svalstva. Je vhodný na kontrolu cukrov, ktoré sa nachádzajú v našej krvi a pomáha pokožke tela udržiavať sa vo forme aj po namáhavej činnosti. 

Bohatý na bielkoviny

O tvorbu svalovej hmoty sa účinne postará práve prísun bielkovín. Jogurt, ktorý používate viete veľmi rýchlo vymeniť za jeho grécky variant. Práve ten je považovaný za dvojnásobný zdroj proteínu a aminokyselín. Navyše, pri jeho konzumácii staviate svoje svalstvo z pozitívnych tukov a nie je vylúčené si ho dať ani pred spaním. Večerné cvičenie preto vôbec nemusíte vynechávať. 

Mohlo by vás zaujímať: 6 zásad stravovania podľa nutričnej poradkyne: Slovenka Janka pre vás zostavila vzorový jedálniček

Malé ale účinné

Zložkou, ktorú môžete do smoothie prihodiť až na koniec, sú práve orechy. Síce sa preslávilo hneď niekoľko ich variantov, dá sa spoľahnúť aj na silu tých našich, vlašských. Vo svojom zložení na hrdia omega-3 mastnými kyselinami, nevynímajúc ani pomoc pri zápale. Svoj sval tak nimi vyliečite a nebudete sa po cvičení cítiť vyčerpaní tak, ako obvykle. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus