Presunúť na hlavný obsah

Schudnite 6 kíl za dva týždne len vďaka tejto jednej veci: Hviezdna diéta získava na popularite

Chudnutie a diéty

Ak sa chcete dostať do formy oveľa skôr, ako pocítite prvý závan leta, skúste overenú diétu, na ktorú nedajú dopustiť najmä hviezdy svetového formátu.

Základným motom tejto diéty je žiť a užívať si. Jedlo sa pre vás rozhodne nemá stať strašiakom. Pozrite sa, čo si môžete dopriať bez výčitiek a získate dokonalú postavu.

Zdravá stredomorská strava

Grécka diéta sa stáva veľkým hitom. Je totiž nielen účinná v boji sprebytočnými kilogramami, ale má aj skvelý vplyv na vaše zdravie. Skladá sa totiž zo samých zdravých vecí. Základ vášho jedálnička budú tvoriť ryby. Ak teda nepatríte medzi ich milovníkov, zrejme táto diéta nebude pre vás. Všetci ostatní, si však prídu na svoje. Okrem rýb si budete môcť dopriať veľké množstvo zeleniny, bylinky a kvalitný olivový olej. Medzi jednotlivými jedlami, by ste si mali dať vždy pauzu 4 hodiny.

Odporúčané potraviny

  • ryby
  • syry
  • zelenina
  • ovocie
  • orechy
  • bylinky

Prečítajte si tiež: Vyskúšajte efektívne cviky na vnútorné stehná: Opticky si tak predĺžite postavu až o niekoľko centimetrov

​Potraviny, ktorým by ste sa mali vyhnúť sú mäso a mäsové výrobky, mlieko a alkohol. ​Ako vidíte pri tejto diéte, máte skutočne bohatý výber potravín. Môžete si dopriať v podstate takmer všetko. Veľmi dôležité je, aby ste ste však dodržiavali medzi jedlami spomínaný štvorhodinový odstup. Toľko totiž organizmu trvá, kým spracuje živiny z predchádzajúceho jedla. Ráno začnite pohárom vody s citrónom a štipkou kurkumy,  lyžičkou olivového oleja a pokračujte zeleným čajom. Následne si dajte čistý biely jogurt. Ďalšie jedlo môže byť treska, losos, sumček, čokoľvek z rýb, čo preferujete. Za vhodnú prílohu sa považuje najmä čerstvá zelenina. Po jedle si opäť dajte šálku zeleného čaju. Na večeru uprednostinte skôr ľahké zeleninové šaláty s olivovým olejom. Tým šetriť určite nemusíte. Večeru opäť ukončite zeleným čajom. 

Príklad jedálnička

  • raňajky: grécky biely jogurt
  • obed: ryba s dusenou brokolicou
  • večera: zeleninový šalát s feta syrom a olivovým olejom

Mohlo by vás zaujímať: TOP 3 cviky na ženské problémové partie: Fitness tréner navrhol priamo pre vás konkrétny tréningový plán

Pokiaľ sa tohto jedálnička budete držať štrnásť dní, uvidíte výsledky. Už počas prvých dvoch týždňov zhodíte päť až šesť kilogramov. Navyše sa naučíte jesť zdravo a v rozumných časových intervaloch. Ak si osvojíte takýto typ stravovania z dlhodobého hľadiska, nielenže schudnete, ale svoju figúru si udržíte roky. Navyše bude vás obchádzať aj celulitída. Práve kvôli týmto dôvodom, patrí Grécka diéta medzi najobľúbenejšie diéty celebrít. Nedajú na ňu dopustiť. Tak čo, dáte sa na to? 

Vyskúšate Grécku diétu?

spolu hlasovalo 317 ľudí

Áno
90
Nie
227

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus