Presunúť na hlavný obsah

Ak máte postavu typu jablko, vyhýbajte sa týmto potravinám: Takto odvediete pozornosť od väčšieho bruška

Chudnutie a diéty

Ženy, ktorým sa ukladá všetok tuk v okolí bruška a postava stráca krivky, by mali prehodnotiť svoj jedálniček. Tipnete si, čo je ich najväčším nepriateľom?

Každá žena má inú genetiku i životný štýl. Rovnako ako má každá niekde inde nedostatky, má aj prednosti. To, aký somatotyp ste, vám pomôže urobiť zmeny a napredovať. Tie ženy, ktoré majú problematickú časť v oblasti brucha, disponujú krásnymi štíhlymi nohami. S postavou typu jablko však môžete dokázať zmeny a to veľmi jednoducho, úpravou jedálnička.  

Prečítajte: Objavte nápoj, ktorý vás zbaví ranného nafukovania brucha: Takto sa zobudíte o kilo ľahšia

Najväčším nepriateľom je pečivo

Možno nikoho neprekvapí, že najväčším nepriateľom žien, ktoré majú postavu typu jablko je jednoznačne pečivo. Sem možno zaradiť aj skryté nástrahy, v ktorých sa objavuje cukor a tuky. Sú to napríklad: pečivo a koláče z bielej múky, cestoviny, ryžové chlebíky, cereálie, müsli, dokonca aj ľahký croissant, ktorý pôsobí nevinne a až tak nenasýti, obsahuje veľa kalórií. Ryžu či zemiaky ako prílohu môžete nahradiť zeleninou na pare. O sladkostiach, slaných čipsoch či sladených nápojoch hádam už ani hovoriť nemusíme. Cukor môžete nahradiť kvalitným domácim medom. 

Do jedálnička zaraďte výživné suroviny

Už po mesiaci, čo upravíte jedálniček a vylúčite z neho nezdravé kalorické jedlá, uvidíte zmeny. Aby ste dodali telu výživné hodnoty, zasýtili žalúdok a zároveň nepriberali v oblasti brucha, svoju pozornosť sústreďte na príjem bielkovín a zdravých tukov. Do jedálnička zaraďte viac morčacie mäso, ryby, makrela, losos, vajcia, listová zelenina, nízkotučné mliečne výrobky, čierny chlieb. 

Ak chcete urobiť pre svoje telo ešte viac

Nikoho neprekvapí, že len stravou to nepôjde, i keď v prípade brucha tvorí naozaj významnú časť. Pohyb je dôležitý nielen na chudnutie, ale aj na psychiku a verte, že ak ho po čase, čo upravíte jedálniček a budete sa cítiť vo svojom tele lepšie, zaradíte do svojej rutiny, bude vás to motivovať ešte viac. 

Neprehliadnite: Mesačný detox, vďaka ktorému sa zbavíte celulitídy: 5 potravín vám v tom pomôže a svoj boj máte vopred vyhraný

Naštartujete metabolizmus a aj spaľovanie, no okrem toho spevníte celkovo telo. Odporúča sa klasicky pohyb aspoň 3x týždenne, no ráta sa aj to, keď si vyčleníte každý deň 15 minút s dôrazom na brucho a potom postupne budete pridávať cviky aj na celé telo

Aký typ postavy máte vy?

spolu hlasovalo 265 ľudí

jablko
153
hruška
61
valec
24

- Najčítanejšie -