Presunúť na hlavný obsah

Bezobalové shopy získavajú čoraz viac na popularite: Nájdete v nich čapované oleje aj háčkované tampóny

Kariéra

Nájdete v nich potraviny predávané na váhu, kozmetiku od slovenských hand made tvorcov aj látkové vrecká, či háčkované tampóny. V rámci ekológie sú bezobalové obchody absolútnou špičkou.

Bezobalové obchody vznikajú v poslednom období v rôznych mestách na Slovensku a tešia sa skutočne mimoriadnej obľube. No a navyše sú nielen veľmi trendy, ale aj prospešné. Ich fungovanie je  totiž založené na 5 základných princípoch: refuse, reduce, reuse, recycle, rot: odmietni, čo nepotrebuješ, zredukuj, znovu použi, recykluj a kompostuj. Boli ste už niektorý z nich navštíviť? 

Bezobalovo

K známejším bratislavským zero waste obchodíkom, ktorými sú určite ten U Dobrožrúta a U vážky pribudla najnovšie pekná predajňa Bezobalovo. Pokiaľ sa sem vyberiete nakúpiť, určite vás poteší, že všetko, čo si chcete vziať domov si vážite sami a vždy si naplníte presne také množstvo, ktoré aktuálne potrebujete. Dokonca si tu môžete zomlieť múku, či vyrobiť domáce vločky. Tak čo, pôjdete to skúsiť?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Bezobalovo Bratislava (@bezobalovo),

NEBALené

Za nápadom založiť bezobalový obchod v Banskej Bystrici hľadajte ženu. Presne dve ženy. Tento sympatický obchodík totiž majú dve  ženy, mamina s dcérou. Nájdete u nich potraviny na váhu ako cestoviny, múku, oleje, vločky, ryžu, ale aj kozmetiku od slovenských hand made tvorcov, látkové vrecká, či háčkované tampóny. Dokonca aj vrecúška z ich vlastnej výroby, či hačkosieťky, ktoré sú momentálne veľkým hitom. Jednoducho všetky zero waste produkty pod jednou strechou.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa NEBALené (@nebalene),

Odváž(e)ne

V Prešove začali ”zelenú vlnu” šíriť dve priateľky, Miška s Laurou. Práve ony ponúkli miestnym a ľuďom z okolia zdravú a prospešnú alternatívu k nákupu potravín. Ich cieľom je podporovať domácich výrobcov, nájdete u nich lokálne produkty,  či čapovanú drogériu. No a ako bonus pravidelne organizujú workshopy zamerané na environmentálnu výchovu. Takže ak ste v tejto oblasti začiatočníkmi, toto sa vám bude hodiť. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Odvaž(e)ne (@odvazene),

Špajza

Produkty z malého rodinného obchodíku Špajza nájdete v Nitre. Za Špajzou stojí sympatický manželský pár. Okrem samotného predaja vecí, ktoré potrebujete každý deň v domácnosti tu určite nájdete ľudskosť, spomalenie, čas na rozhovor,  či odovzdanie si radosti a úsmevu. Navyše sú baby-friendly, takže môžete pokojne nakupovať aj so svojimi najmenšími. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa špajza (@spajza_bezobalova),

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus