Presunúť na hlavný obsah

Leto na Slovensku: Čo vás čaká v hoteloch a wellness centrách v aktuálnom období?

Cestovanie

Aktuálna situácia vo svete je značne poznačená pandémiou. A vo veľkej miere ovplyvnila najmä cestovania. Hoci sa pravidlá postupne uvoľňujú, predsa len si budeme musieť zvykať na zmeny. V určitých momentoch sa budete musieť vyzbrojiť trpezlivosťou, nové pravidlá totiž nepustia.

Vyzerá to tak, že tohtoročnú letnú sezónu strávi väčšina z nás, práve na Slovensku. Aktuálne prognózy na cestovanie do zahraničia nie sú ešte úplne jasne definované, no a tak je spoznávanie našej krajiny rozhodne dobrou voľbou. Pretože verte, že má čo ponúknuť. Možno ste ani netušili, koľko nádhery, máme priamo pod nosom. Pozrite sa spolu s nami, ako bude aktuálna sezóna u nás vyzerať a čo vás v hoteloch, v čase pandémie čaká. 

Čítajte tiež: Travel agentka Katka vybavuje dovolenky v luxusných rezortoch: Tieto destinácie sú pre cestovanie v lete najbezpečnejšie

Meraniu teploty sa nevyhnete, no napriek tomu si dokážete vychutnať dokonalý relax

Ikonický Grand hotel Kempinski High Tatras je skutočne rozprávkovým miestom. A to aj v čase pandémie. Keďže patrí medzi najvyhľadávanejšie hotely u nás, letná dovolenka v ňom je jednoznačne skvelý výber. Máte tu totiž všetko pod jednou strechou a naozaj si tu budete pripadať ako v luxusnom komplexe za hranicami. Až občas zabudnete, že ste vôbec doma. Ideálne je, ak sa však aj v tomto čase, ubytujete počas týždňa. Užijete si tak všetko, čo vám toto miesto ponúka. No a ničím nerušení ako bonus k tomu. Už samotné romantické priestory hotela, vás na prvý pohľad dostanú. Snúbi sa tu tradícia s modernou a exkluzivita s pohodlím.

Aktuálne sa však aj tu niečo zmenilo. V rámci priestorov hotela, si ruky dezinfikujete vždy pri vstupe do jednotlivých častí. Na recepcii, v lobby, reštaurácii aj vo wellnesse, tam všade vám merajú teplotu. Čo samozrejme pre niekoho môže byť obťažujúce, no je to nevyhnutnosť. Na to asi netreba zabúdať. 

"Sieť Kempinski vytvorila súhrn opatrení pod názvom Kempinski White Glove Services, ktoré budú hostí sprevádzať celým pobytom. Počas obdobia, kedy bol hotel zatvorený, bol personál vyškolený, aby náplň svojej práce vykonával podľa opatrení určených sieťou Kempinski aj vládou SR. Zamestnanci sú pripravení opäť privítať hostí a dopriať im oddych v 5-hviezdičkovom pohodlí," hovorí generálna manažérka  Grand Hotela Kempinski High Tatras, Kathrin Noll.

Očarí vás  však nielen okolitá príroda, famózna kuchyňa (šéfkuchár pripravuje lokálne a sezónne jedlá v inovatívnom prevedení, ktoré vás absolútne dostanú. Ale jednoznačným lákadlom je aj bezkonkurenčné wellness a SPA. Zaujímavosťou je, že sa zameriava na všetky štyri živly, ktoré tu nájdete zastúpené - oheň, voda, zem, vzduch. Vírivka, bazén, sauny, Kneipppova cesta je niečo, čo vám počas pobytu najmä navodí tú pravú atmosféru. V SPA si budete môcť dopriať všetky procedúry ako doposiaľ aj s malými prekvapeniami. Začali robiť nové „mini“ procedúry pri bazéne, ako je napríklad masáž krku a šije. Takže nikam nemusíte odchádzať a všetko sa odohráva vo vašom najväčšom pohodlí a prispôsobené vašim potrebám. 

Alebo aj "pokoronové" ošetrenie pre pleť, je super a ženy ho určite ocenia. "Ide o intenzívne pleťové ošetrenie, ktorého najdôležitejšou časťou je masáž tváre, je hlboko hydratujúcim, liftingovým a detoxikačným ošetrením. Jeho omladzujúce účinky prinášajú okamžité rozžiarenie aj tej najsuchšej pleti. A to najmä vďaka regeneračným a klinicky preukázaným vlastnostiam oleja Refined Golden Millet Oil. Čisté kaviárové riasy majú silné hydratačné vlastnosti a pôsobia proti starnutiu pleti. Počas myofasciálnej masáže tváre, krku a ramien sú absorbované pokožkou. Tým sa krásne definujú a vypnú kontúry tváre a zároveň sa podporí lymfatická drenáž," hovorí generálna riaditeľka ZION SPA LUXURY, Anna Jarinová. Aj samotného SPA sa však dotkli opatrenia, ale vy ako hosť, ich nejako obmedzujúco cítiť nebudete. 

"Upravili sme otváracie hodiny v reštaurácii a tiež mierne vo wellnesse, a to zatiaľ počas júna. Zabezpečujeme, aby boli zamestnancami aj hosťami dodržiavané všetky opatrenia, tak aby pobyt našich hostí bol bezpečný. Živá hudba, na ktorú boli naši hostia zvyknutí v sobotu a nedeľu popoludní, im zatiaľ ešte nebude spríjemňovať večerné posedenie v Lobby Lounge a zatvorený zostáva aj detský kútik. V Grand Restaurant si však hostia môžu opäť vychutnať pokojné tatranské ráno s raňajkami, ktoré pozostávajú podľa štandardov siete Kempinski zviac ako 100 položiek. Podľa opatrení hygienikov, môže byť v miestnosti, kde podávame raňajky najviac 7 hostí. Personál im ochotne poradí a pomôže s výberom pri raňajkových bufetoch."

V praxi to znamená, že na raňajkách vám jedlo z bufetu servírujú, za vašej asistencie, vo wellnesse budete môcť zotrvať kratší čas (teda ten vrámci otváracích hodín, inak limitovaní samozrejme nie ste). Pre rodičov môže byť trošku problematické, že nefunguje detský kútik, ale to sa dá samozrejme počas dobrého počasia nahadiť nejakým pekným výletom.

"Letná sezóna sa nám začína a preto sme už teraz pripravili pre hostí požičiavanie elektrických bicyklov priamo v hoteli. Počas teplých dní odporúčame piknik Kempinski, kedy si môže dvojica alebo rodina vychutnať chvíle spolu, piknik a tiež výhľady na Tatry priamo z trávnika za hotelom. V prípade horšieho počasia odporúčame rodinám s deťmi návštevu Pedal Planet, teda súkromného múzea so šliapacími autíčkami v Tatranskej Polianke. Výlet môžu skombinovať aj s návštevou digitálnej galérie s modernými technológiami, ako je virtuálna realita, ale aj kaviarňou pre rodičov Poliankovo. Romantickým a pre niekoho určite aj dobrodružným zážitkom je člnkovanie na Štrbskom Plese. Výhľad na hotel aj Tatry si z hladiny plesa pozriete z úplne nového uhla."

Kúsok od hlavného mesta si užijete oddych aj počas všedných dní, séria limitujúcich opatrení je všade

Leto, slnko, slnečné lúče, čarovné prostredie, vonkajší bazén, či wellnesko. Toto všetko nájdete len pár kilometrov od hlavného mesta. Jedinečný 5-hviezdičkový boutique hotel sa nachádza na Žitnom ostrove v dedinke Vrakúň. Na tomto romantickom mieste, nájdete oázu pokoja a pohody. Historická atmosféra kaštieľa s 30 izbami, kulinárskymi a omladzujúcimi masážmi určite splní vaše očakávania. 

Neprehliadnite: Talentovaná Slovenka Zuzana pracovala pre Alexandra McQueena: Keď pochopila jednu vec, ťahalo ju to ešte ďalej

V reštaurácii môžete ochutnať tradičné slovenské jedlá a popritom si vychutnávať výhľad do jedinečnej anglickej záhrady. Tím kuchárov vás poteší bohatou ponukou bufetových stolov, so skvelými predjedlami, lahodnými polievkami a rôznymi gurmánskymi hlavnými chodmi. To všetko pripravené iba z čerstvých a miestnych surovín. No a v cukrárni s ručne maľovanými prírodnými scenériami, si zase prídu na svoje určite milovníci sladkého. Perfektne zrelaxujete nielen na slnečnej terase, vo vonkajšom alebo krytom bazéne, ale počas letných dní, najmä v tureckých kúpeľoch - hammam s tradičnými procedúrami.

"Prijali sme všetky potrebné opatrenia, aby sme pokračovali v poskytovaní vysokej úrovne a chránili zdravie a pohodu nás všetkých. Upravili sme hotel tak, aby sa zachovala bezpečná vzdialenosť medzi hosťami. Pravidelne testujeme personál. Dodržujeme prísne hygienické opatrenia. Odporúčame hosťom používať dezinfekčné prostriedky, ktoré nájdete na vyznačených miestach. Aby sme ušetrili čas, zaviedli sme online check-in. Preferujeme, aby ste podľa možností platili bezkontaktne. Wellness & Spa je otvorené len pre ubytovaných hostí."  

Ak patríte k milovníkom športov, v hoteli si môžete zahrať aj tenis alebo bedminton. Požičajte si bicykle, zabavte sa pri pikniku, pritúľte sa pri večernom filme pod holým nebom, užívajte si teplé noci na terase pri pohári vína. Uvidíte, že tu si každý príde na svoje. Počas pandémie však ani tu nezaháľali a snažia sa hosťom dopriať maximálny komfort a potešiť ich novinkami, ktoré vždy potešia.

Toto v hoteloch musíte aktuálne dodrživať:

  • Nosiť rúška v spoločných priestoroch, pokiaľ nie ste od iných hostí vzdialený dva metre, vrámci welless zóny a času kedy jete, ich mať samozrejme nemusíte
  • pravidelne si personálom nechať zmerať teplotu
  • pri vstupe do jednotlivých častí hotela si dezinfikujete ruky
  • vrámci bufetových stolov vám zväčša jedlo naberá personál
  • sú skrátené hodiny vo wellness zónach

Keďže sa však opatrenia menia podľa aktuálnej situácie, je možné, že ich bude oveľa menej aj s rozdielom pár dní. Preto si ich vždy pred pobytom skúste overiť. 

- Najčítanejšie -