Presunúť na hlavný obsah

Stanovanie trochu inak: Vyskúšajte Glamping, trend, ktorý je pohodlnejší ako luxusný hotel

Cestovanie

Ak ste sa doteraz kempovaniu bránili pre nepohodlie a chýbajúci hotelový komfort, tak by ste mali zbystriť pozornosť. Veľkým trendom je momentálne glamour stanovanie, teda glamping.

Luxus nie len v lese

Žiadne mini stany, spacáky, ale veľká posteľ, k tomu pokojne i gauč, stôl a koberec. Presne takto to môže vyzerať i vo vašom stane. Esteticky pripomínajú tieto stany koloniálnu éru, ktorá má korene vo Veľkej Británii a v jej afrických častiach. A tento spôsob kempovania sa hravo vyrovná i hotelovému pohodliu.

A vôbec nemusíte mieriť do lesa. V závilosti od toho, ako lokalitu a krajinu si vzolíte, môžete stanovať v Portugalsku aj v Indii či v susedných, českých lesoch.

Prečítajte si: Dovolenka s bábätkom: Vďaka týmto 4 veciam ju zvládnete bez stresu a s úsmevom na perách


No okrem komfortu vám odpadnú i starosti s hľadaním správneho miesta a následným skladaním svojej „základne“. Tieto stany sú často v ponukách rôznych cestovných agentúr, takže vám hravo postačí si nájsť len lokalitu, stan, ktorý sa vám pozdáva po estetickej i finančnej stránke a vybrať sa za dobrodružstvom.

Neprehliadnite: Horúce letné dni strávte pri bazéne: Kde nájsť tie najzaujímavejšie miesta na Slovensku a v Česku?


Populárny glamping je napríklad skvelým spôsobom ako prežiť romantický víkend vo dvojici alebo si užiť dámasku jazdu či rozlúčku so slobodou s kamarátkami. Keďže často sú tieto stany umiestnené na miestach, ktoré ponúkajú množstvo iných vymožeností, môžete v nich stráviť aj celý týždeň a vôbec sa nebudete nudiť. Napríklad v takom Maroku môžete nájsť i glampingové mini mestečko.

Mohlo by vás zaujímať: Aké počasie nás čaká posledné dni letných prázdnin. Viac na Predpovede.sk

 

 

- Najčítanejšie -