Presunúť na hlavný obsah

Dovolenka snov takmer zadarmo: Ak sa budete držať týchto 4 zásad, môže sa stať realitou

Cestovanie

Dovolenka vašich snov vás skutočne nemusí stáť ročné úspory. Stačí zopár trikov a užijete si skutočný raj za pár drobných. Len treba vedieť, ako na to.

Prinášame vám naozaj praktické rady, ako cestovať štýlovo, do exotických destinácií a naozaj za pár korún. Tieto rady v bedekeroch nenájdete, no vďaka nim sa vaša dovolenka snov, môže stať realitou.

Prečítajte si: VIDEO: 5 cvikov, ktoré vám vypnú brucho a vylepšia postavu: Pneumatika po nich bude len miznúť

1. Letenku kupujte aspoň osem mesiacov vopred

Stačí sledovať niekoľko základných stránok lovcov leteniek, ktorí striehnu 24/7 na akcie leteckých spoločností. Určite sa oplatí všímať si nielen tie slovenské a české, ale aj zahraničné weby. Takto kúpite letenky za skutočne zlomkové ceny. Pokojne aj za 250 e napríklad na Seychely. A to sa skutočne oplatí. Odlety sú zväčša z Mníchova, ale stále ste v takomto prípade v mimoriadnom pluse. 

2. Vyhľadávajte malé hotely a guest housy

Zohnať ubytovanie v exotike je skutočne jednoduchšie ako zrejme predpokladáte. Naozaj krásne miesta priamo na pláži a v tých najromantickejších zátokách, ponúkajú paradoxne malé hotelíky, či tzv. guest housy. Majitelia v nich sú zväčša mimoriadne pozorní, ochotní a starajú sa o všetko s láskou. To je veľká výhoda menších komplexov, či domov. Lokálny biznis totiž musí mať aj pridanú hodnotu, aby ho turisti vyhľadávali. A títo ľudia to veľmi dobre vedia. Tu sa viete cenovo hýbať okolo 40 e pre dvoch, dokonca s raňajkami. 

3. Zabudnite na all inclusive, vystačíte si s raňajkami

Jedno je však isté, od takejto dovolenky nemôžete očakávať all inclusive sevis. Kreujete a formujete si ju vy sami. No to je podľa nás, na nej aj najkrajšie a najzábavnejšie. Ideálne je, ak sa stravujete v miestnych reštauráciách, zájdete na miesty trh. Spoznávate tak nielen nové chute danej krajiny, ale aj mentalitu a život tunajších ľudí. To je niečo, čo v uzavretom rezorte nenájdete.

4. Požičajte si auto, alebo motorku

Áno vieme, cestovanie na vlastnú päsť má aj svoje riziká, no neskutočné čaro. Pred odchodom si urobte plán, čo všetko chcete vidieť, spíšte si body, vyznačte si to na mape a držte sa toho. Pokiaľ si požičiate auto (na menších ostrovoch vám postačí skúter alebo motorka) dostanete sa aj do častí, kam bežne turisti nechodia. Navyše, nemusíte platiť za predražené výlety, na ktoré chodí  naraz hŕba turistov. Krajinu tak spoznáte z iného uhla a perspektívy.

Mohlo by vás zaujímať: Aký je váš metabolický vek v porovnaní so skutočným? Tento vzorec odhalí veľa o vašej fyzickej kondícii a zdraví

- Najčítanejšie -