Presunúť na hlavný obsah

Tri zázračné bylinky, ktoré vám pomôžu s prebytočnými kilami: Zbavia vás nafukovania a budete sebavedomejšie

Chudnutie a diéty

Bylinky dokážu malé zázraky. Dokonca aj v boji s kilami, či nafukovaním. Viete, po ktorých siahnuť ak potrebujete tieto problémy vyriešiť?

Výborne voňajú, skvele chutia a navyše obsahujú látky, ktoré vám pomôžu schudnúť. Reč je o bylinkách. Tieto môžete bežne pestovať doma v záhrade, či na balkóne. Zaujíma vás, ktoré druhy vám pomôžu v boji proti celulitíde a zavodneniu? 

Prečítajte si: VIDEO: 5 cvikov, ktoré vám vypnú brucho a vylepšia postavu: Pneumatika po nich bude len miznúť

1. Bazalka - zabráňuje zadrživaniu vody v tele

Bazalku možno nazvať aj kráľovnou medzi bylinkami. Dokáže totiž doslova malé zázraky na počkanie. Pokiaľ si ju doprajete denne vo väčšom množstve, vie zabrániť zadrživaniu vody v tele, takže opuchnuté nohy sa pre vás stanú starou kapitolou. Navyše potláča chuť na sladké a kalorické jedlá. A to sa veru pri formovaní postavy hodí, no nie? 

2. Estragón  - zbavuje telo toxínov 

Ak ste doteraz vo svojom jedálničku nemali túto bylinku, je čas to napraviť. Estragónu pripisovali už naši predkovia výnimočné schopnosti. V minulosti ho ľudia využívali ako prírodný čistič krvi, na liečbu bolestí hlavy a proti závratom. Utlmí vlčí hlas, pôsobí močobudne a zbavuje telo toxínov. Ideálne je ak si ho doprajete surový a studený. Vtedy si totiž zachováva všetky cenné látky a vitamíny

3. Rozmarín - urýchľuje látkovú výmenu

Potláča bolesti hlavy, závraty, zlepšuje koncentráciu, posilňuje nervový systém, zmierňuje nadúvanie a iné poruchy trávenia. A to ani zďaleka nie je všetko. Keď potrebujete naozaj rýchlo schudnúť, siahnite po rozmaríne. Táto voňavá rastlinka totiž perfektne urýchľuje látkovú výmenu, spaľovanie tukov a odvodňuje. 

Mohlo by vás zaujímať: Aký je váš metabolický vek v porovnaní so skutočným? Tento vzorec odhalí veľa o vašej fyzickej kondícii a zdraví

Pripravte si malý bylinkový zázrak na chudnutie:

  • 3 cherry paradajky
  • vetvičku rozmarínu
  • hrsť lístkov bazalky
  • 5 vetvičiek estragónu
  • vodu
  • štipku chilli

Všetko spolu vymixujte a vypite ráno po raňajkách. Pokiaľ budete tento nápoj v kombinácii s danými bylinkami jesť aspoň dva týždne, uvidíte výsledky. Budete sa cítiť oveľa ľahšie, prebytočná voda z tela odíde a rovnako sa zabvíte nafúknutého bruška. Tak čo, skúsite to? 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus