Presunúť na hlavný obsah

Čo sa stane s telom, keď vylúčite sacharidy? Takto sa zbavíte nadbytočných kg tuku na bruchu

Chudnutie a diéty

Cukry naše telo nepotrebuje a v nadmernej spotrebe ich premieňa na tuky. Áno, presne tie, ktoré vám obiehajú okolo pása. K akej premene na tele príde, keď ich z jedálnička vylúčite?

Strava tvorí podľa odborníkov 70-80% úspechu na ceste za redukciou hmotnosti. Oveľa dôležitejšie ako samotná hmotnosť sú však proporcie tela. Najviac tukov sa ukladá v okolí pása, odkiaľ to ide aj najťažšie dolu, pretože sa chudne z celého tela. Čo sa však stane, keď upravíte jedálniček tak, aby sa v ňom minimalizovali sacharidy? 

Čítajte tiež: Viete, do ktorých partií sa najviac ukladá alkohol? V dôsledku tukov na týchto miestach sa vaša postava takto mení

Menej sacharidov, viac bielkovín

V prvom rade je dôležité, tak ako pri všetkom, naštartovanie metabolizmu. Z jedálnička je najnutnejšie vyradiť sacharidy v podobe jednoduchých cukrov. To sa týka predovšetkým: bieleho pečiva, bielej múky, cestovín, ale aj zemiakov a ryže (môžete nahradiť pohánkou, čiernou ryžou, alternatívu predstavuje tiež quinoa), no a samozrejme, že aj sladkostí a sladených nápojov. 

Keď z niečoho uberiete, je potrebné vyvážiť to, najlepšie bielkovinami, ktoré prospievajú v raste svalov a posilnení organizmu v podobe budovania imunity. Najlepším zdrojom bielkovín sú: ryby a morské plody, teľacie mäso, jahňacie alebo hovädzie. V prípade, že ste vegetarián, zamerajte sa na obilniny a strukoviny (šošovica, tofu, čierna fazuľa, cícer), oriešky a semiačka (ľanové, slnečnicové, tekvicové, konopné) a dôležitý je prísun zeleniny (červená paprika, listová zelenina). 

Vaša strava musí byť pravidelná a vyvážená. Platí jednoduchá rovnica, a to, že príjem musí byť nižší ako výdaj. Len vtedy dochádza reálne k chudnutiu. Najlepšie je, keď to zistíte na vlastnom tele. Veľa ľudí, ktorí upravia jedálniček si postupne vybudujú návyk na zdravú stravu a životný štýl.  S ním prirodzene odchádza aj chuť na sladkosti a jednoduché cukry. Všetko je len o tom, ako sami seba presvedčíte a najdôležitejšie je v prvom rade nastaviť si na tento smer vašu hlavu, a teda psychiku. 

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: 5 cvikov, ktoré vám vypnú brucho a vylepšia postavu: Pneumatika po nich bude len miznúť

Čo sa stane s vaším bruchom a telom?

Už po týždni, čo upravíte jedálniček a budete sa vyhýbať takisto soli, margarínu a pod., pocítite lepší pocit zo seba a postupne aj úbytok na tele. Neskôr to pôjde pomalšie, ale výsledky si treba merať najskôr po dvoch troch mesiacoch. 

Pridaním pravidelnej aktivity do vašej dennej rutiny naštartujete metabolizmus ešte viac a pôjde to rýchlejšie. Nič bez driny nejde, s tým sa treba zmieriť. Záleží len na vás, ako veľmi viditeľné zmeny chcete dosiahnuť a akú pevnú vôľu v sebe budete budovať. Majte na pamäti, že tuk z brucha ide dolu ako posledný, pretože sa ho tam ukladá najviac. Chudnete však z celého tela, nikdy nie len z jednej partie. 
Najdôležitejšie je vidieť na sebe prvé výsledky. Tie naštartujú chuť do zdravej a vyváženej stravy oveľa viac, pretože uvidíte, že to funguje a že veci sa dajú meniť postupnými návykmi. Nie je to diéta, je to životný štýl.

- Najčítanejšie -