Presunúť na hlavný obsah

5 tipov na letnú dovolenku: Destinácie letecky do 2 a pol hodiny, kam môžete vyraziť hneď teraz

Cestovanie

Ešte nikdy ste neleteli? Či naopak leteli, no o to jednoznačnejšie viete, že dlhé lety nie sú pre vás? Z nášho hlavného mesta sa za menej než 2 a pol hodiny ostanete na tieto krásne miesta. Stačí si vybrať.

MALTA

Trvanie letu: 2 hod. 25 min.

Malta doslova ohúri nespočetným množstvom historických pamiatok, a preto nie je prekvapením, že ju cestovatelia nazývajú tiež open-air múzeom. Celkovú náladu oddychu a pokoja dokreslia krásne výhľady na azúrovú vodu Stredozemného mora. Malta je ako stvorená pre tých, ktorí necestujú iba na plážovú dovolenku, ale aj za históriou a prírodou, keďže dokonalé prírodné scenérie vás budú sprevádzať doslova na každom kroku. Úzke a kľukaté cestičky sú priam stvorené na jazdu na bicykli, takže na svoje si prídu aj športovo založení dovolenkári.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Morning, Malta! at @corinthiasg @visitmalta

Príspevok, ktorý zdieľa Helen Owen (@helenowen),

BARCELONA

Trvanie letu: 2 hod. 20 min.

Ak patríte medzi temperamentné povahy a hľadáte miesto, ktoré by svojou povahou korešpondovalo s tou vašou, podmanivá metropola Katalánska je odpoveďou. Vášnivá Barcelona, to nie je len notoricky známa Sagrada Familia excentrického Gaudiho. Španielske mesto na pobreží Stredozemného mora si vás podmaní aj slnkom zaliatymi plážami a promenádami či rušnou ulicou La Rambla plnou pouličných umelcov, ktorých talenty si môžete vychutnať so Sangriou v ruke.

 

Neprehliadnite: Na tieto miesta sa v lete oplatí vycestovať: Vyhnete sa preplneným plážam a užijete si ničím nerušenú dovolenku

LONDÝN

Trvanie letu: 2 hod. 20 min.

Ak ste z obdobia nekončiacich horúcich dní unavení, príjemný oddych vám môže svojimi striedmejšími teplotami poskytnúť anglický Londýn. Londýn patrí k mestám, ktorého hlavné turistické atrakcie poznajú snáď aj malé deti. Notoricky známy Big Ben, London Eye či Buckinghamský palaác jednoznačne patria medzi najznámejšie pamiatky sveta. Mesto nikdy nespoznáte, ak sa budete náhliť len za pamiatkami. Občas je dobré dvihnúť nos od mapy a pozerať  sa vôkol. Uniknúť by vám nemal Camden, ktorý je miestom rôznych štýloch, chutí a vôni, rôznych žánrov hudby, je tiež centrom menšinových štýlov a subkultúr či tzv. “Malé Benátky”, kde si môžete užiť pár chvíľ nerušeného ticha.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

tourist mode on haha I just needed to take a touristy photo like that one #london #outfit #summer

Príspevok, ktorý zdieľa DEBI FLÜGGE (@debiflue),

ATÉNY

Trvanie letu: 2 hod. 10 min.

Kolíska západnej civilizácie, hlavné mesto Grécka, má rozhodne, čo ponúknuť! Mesto pomenované po gréckej bohyni múdrosti Athéne chodí každý rok obdivovať veľké množstvo ľudí. Grécka kultúra bezochyby patrí k základom európskej vzdelanosti. Ak si teda zo svojej dovolenky neplánujete priniesť len suveníry, ale aj pár cenných poznakov, Atény sú tá správna voľba pre vás. Od Akropoly, cez aténske uličky dýchajúce históriou až po slnečné pobrežie Aténskej riviéry, kde si užijete more a relax. To všetko ponúkajú jedinečné Atény.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Love colors @misterzimi jumpsuit #acropolis #athens #greece

Príspevok, ktorý zdieľa Anna Skoog (@annamavridis),

Prečítajte si tiež: Najlepšie dovolenkové tipy na hotely na Jadrane: Pozrite sa, čo si vybrať, ak cestujete s deťmi aj vo dvojici

RÍM

Trvanie letu: 1 hod. 40 min.

Večné mesto, aj takto zvyknú nazývať Rím. Počas svojej približne 2800 ročnej existencie si získal srdce nejedného človeka. Talianská metropola totiž nepatrí len k najväčším, ale jednoznačne aj najkrajším európskym veľkomestám, ktoré sa stávajú objektom záujmu turistov z celého sveta. Romantický Rím vás privíta s otvorenou náručou. Hlavné mesto Talianska ponúka okrem všadeprítomnej architektúry a dychberúceho umenia i neopakovateľnú atmosféru. Hovorí sa, že všetky cesty vedú do Ríma. Zavedie vás tam aj tá vaša?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ciaoooo Roma, @louisvuitton. Anzeige/ad #LouisVuitton #Roma

Príspevok, ktorý zdieľa Leonie Hanne (@leoniehanne),

Neprehliadnite: Aké počasie na vás čaká v európskych metropolách? Viac na Predpovede.sk

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus