Presunúť na hlavný obsah

Víkendové tipy na rok 2019: Nemusíte chodiť ďaleko na to, aby ste si to rozprávkovo užili ako na dovolenke

Feminity

Ak máte plné zuby preplnených hotelov a túžite po skutočnej romantike, pohode a pokoji, máme pre vás skvelé riešenie. Tipy na naozaj nevšedné miesta, ktoré si zamilujete!

Teepee and spa, Vlkančice

Ak milujete dobrodružstvá a nevšedné ubytovania rovnako ako my, potom je pre vás Teepee and Spa to správne miesto. Nie nebojte, nebudete si musieť chodiť po vodu niekam do lesa, všetko je tu premyslené do najmenších detailov. Základ celého teepee tvorí plachta, napnutá na dlhých drevených tyčiach v tvare kužeľa.

Nájdete tu sprchový kút, toaletu, dokonca vám majitelia zaistia aj grill mastera, ktorý vám naservíruje jedlá presne také, po akých aktuálne túžia vaše chuťové poháriky. Môžete oddychovať, vychutnávať si pohľad na krásnu prírodu okolo a počas celého pobytu máte k dispozícii vírivku a saunu. Jediné, čo tu nenájdete je pripijenie na wi -fi. Ale verte, že na tomto mieste, ho rozhodne nebudete potrebovať!

Cattaleya, Čeladná

Ak vám prekážajú preplnené hotelové komplexy a uprednostňujte skôr pokoj, potom je pre vás boutique vila Cattaleya tou správnou adresou. Nachádza sa v čarovnej záhrade, kde sú rozmiestnené lehátka, pre váš absolútny odpočinok.

Vila má len sedem izieb. Každá z nich je jedinečná a môžete sa rozhodnúť, či uprednostníte tú s veľkou terasou, hojdačkou, alebo privátnou vírivkou. A jej najväčšou doménou je fakt, že sa tu o vás budú strať ako o kráľov. Cattaleya je ideálnym miestom, kde dobijete baterky. Navyše, neskutočne tu varia. Určite si doprajte ich zážitkové degustačné menu.

Stromhouse, Vlkančice

Aj vy ste ako malí, túžili po domčeku na strome? Ak sa v detstve tento sen nestal realitou, určite si ho splňte teraz. Zážitok v podobe takéhoto odpočinku, je naozaj výnimočný. Nakoľko je ubytovanie v Stromhouse menšie, no neskutočne útulné a naozaj má atmosféru, doprajte si ho skôr vo dvojici.

Verte, že takú romantiku len tak nezažijete. Tak napríklad raňajky, vám pani domácia pripraví do piknikového košíka, zaveseného na lane a vy si ho v čase, kedy chcete, vytiahnete hore. Rušení teda nebudete rozhodne ničím. 

Mezi Plůtky, Čeladná

Maličký boutique hotel v Čeladnej, je skutočne rozprávkovým miestom. Nie, nenájdete tu recepciu,  raňajky tu nemajú presne stanovený čas a sú tu len štyri izby.  Dizajn má každá izba svojský a vy si môžete vybrať, ktorá je pre vás tou najmilšou.

Jednoducho, na tomto mieste robíte presne to, čo chcete a kedy chcete. Celé je inšpirované severskou architektúrou a okamžite si vás získa. Majiteľov budete určite počas svojho pobytu stretávať a splnia každé vaše prianie. Čaká vás tu veľká záhrada, súkromná knižnica, prírodný bazén a vy si tu určite prídete na svoje. 

Mohlo by vás zaujímať: Milujete slovenský foklór a históriu? Tieto miesta by ste rozhodne mali navštíviť

Liptovský dvor, Liptovský Ján

Ak cestujete s rodinou a hľadáte výnimočné miesto, skúste Liptovský dvor. Malý rodinný dvor sa nachádza v nádhernej lokalite v Nízkych Tatrách. Nájdete tu 15 chalúpok, štýlovú reštauráciu, bazén a sauny. Nechýba detský kútik, či ihrisko pre najmenších. Majitelia si veľmi potrpia na úctu k prírode, životnému prostrediu a tradíciám. A cítiť to tu na každom kroku. Budete si tu pripadať ako doma, len s pridanou hodnotou, hotelového servisu.

Pokiaľ túžite po pohodlí, dostatočnom súkromí a rodinnej pohode, tu to všetko nájdete. No a určite vyskúšajte ich reštauráciu. Tá naozaj stojí za to. Ich jedálny lístok je postavený prevažne na lokálnych surovinách, ktoré nakupujú od miestnych farmárov. Jedinečnosť týmto tradičným jedlám dodáva aj oceňovaný šéfkuchár Peter Bracho. Čo dodať, gastronómia na Liptovskom dvore, je hotový zážitok. 

Čo poviete, inšpirovali sme vás? 

Neprehliadnite: Magické miesta, ktoré sa oplatí vidieť raz za život: V týchto častiach sveta zabudnete na okolitý svet!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus