Presunúť na hlavný obsah

Airbnb využíva čoraz viac ľudí: Ako sa zvýšili nároky ľudí na cestovanie a s čím všetkým musia počítať?

Cestovanie

Ultimátny trend cestovania a ubytovania sa cez Airbnb obohatil zážitky z dovolenky aj o tie, spojené s osobitým interiérom či výhľadom. Trend „požičiavania“ tak zasiahol aj túto oblasť. Oplatí sa využívať Airbnb alebo nie?

Žiadna dovolenka nie je kompletná, ak jej nepredchádza dlhé hľadanie toho pravého ubytovania. Z vyhľadávania tých najkrajších možností, kde prespať, sa stal hotový boj. V súčasnosti nám už nejde iba o klasické „mám kam hlavu zložiť“, chceme niečo jedinečné a netradičné. Práve s týmto prístupom sa pohráva spoločnosť Airbnb, ktorú mnohé z vás určite poznajú. Ako však nájsť tie najkrajšie izby či domy na pláži a neostať po príchode na miesto sklamaní?

Prečítajte si tiež: Spoznajte letný dovolenkový raj slávnych na vlastné oči: Užite si dovolenku na pôvabnom Mykonose

Internet sa nám stal každodenným pomocníkom. Už nemusíte letné dovolenky vybavovať cez cestovné kancelárie, ktoré pracujú s obmedzeným množstvom ponúk. Doba hojnosti nám dáva na výber. Je bohatý a taký široký, že sa v ňom niekedy vieme aj stratiť. 

Spoločnosť Airbnb zastrešuje ľudí, ktorí sú ochotní prenajímať svoje bývanie na dovolenkové účely. Vďaka tomu už nemusíte stráviť noci iba v sterilných hoteloch, ale môžete zažiť pravú podstatu destinácie, v ktorej sa nachádzate. Portál v sebe obsahuje aj niekoľko naozajstných skvostov. Ako však zabezpečiť, že budú práve tie vaším bývaním snov?

1. Kľúčové slová ako pri písaní dôležitej práce

Časy, keď ste zadávali kľúčové slová do knižničných systémov, sú dávno preč. Pohrať sa s nimi však môžete pri výbere letnej dovolenky. Na chvíľu si len sadnite a zamyslite sa nad tým, aká ste. Táto malá filozofia vám pomôže ujasniť si, čo žiadate od svojho ubytovania. Potom vám stačí už len pár malých trikov. Do vyhľadávania Google zadajte kľúčové slová, ktoré by malo vystihovať vaše ubytovanie. Prosíte si domček s výhľadom, zadajte room with a view a miesto, kde chcete cestovať. Ak chcete luxus, neváhajte a aj s týmto slovíčkom potrápte Google. Väčšina prvotných odkazov je práve na byty či domy od Airbnb. Pozorne si prezrite fotografie a zistite, či ste našli to, čo ste hľadali. Ak nie, skúšajte nové slová. Môže ísť aj o prídavné mená ako romantický či industriálny. Vďaka prívlastkom dokážete nájsť tie najštýlovejšie domovy, ktoré vám nikto len tak ľahko nevyfúkne. 

2. Recenzia? A to čo je?

Každému z nás po pobyte príde do mailu malý spam v podobe pobádania na napísanie recenzie. Ako často ju aj naozaj napíšete? Možno by ste neverili, ale toto je jeden z kľúčových krokov, vďaka ktorým máte možnosť zistiť, aké ubytovanie naozaj je. Prečítajte si pozorne aspoň desať z nich. Platí stále známe pravidlo, ľudia oveľa radšej napíšu negatívnu recenziu ako tú pozitívnu. Takže všetko berte s  nadhľadom. Ak sa však opakuje určitá negatívna vlastnosť ubytovania, ani sa naň nepozerajte. Podrobné preskúmanie recenzií vám zabezpečí komfort pri príjazde. Nič vás totiž už nemusí negatívne prekvapiť. 

Nenechajte si ujsť: Cestujú po svete karavanom spoločne s deťmi: Neobyčajná rodinka, ktorá miluje život

3. Na fotografiách vyzerá až podozrivo dobre

Ľudí klamú na fotografiách? Ach, áno, poznáme to zo sociálnych sietí a prezentácia domov nie je žiadna výnimka. Mnohé ubytovania však obsahujú aj fotografie, ktorými prispeli už ubytovaní hostia. Tie si všímajte oveľa pozornejšie ako oficiálne majiteľove zábery. Pri skúmaní fotografií je dôležité pozrieť sa aj na vek ubytovania. Ak je na webe od roku 2014, treba rátať s tým, že fotografie sú tiež štyri roky staré. Môže to znamenať napríklad ošúchanejšiu pohovku a vyležané vankúše. Airbnb nefunguje ako hotel, takže upratovacie služby nie sú klasickým štandardom. Preto, ak si aj vyberáte veľký domček na celý týždeň, rátajte aj s možnosťou dodatočného upratovania počas pobytu. 

4. Chceli by sme domček na pláži, avšak kde je pláž?

Veľkou nevýhodou Airbnb neustále zostáva nepoznanie presnej polohy ubytovania až do momentu, kým si nepotvrdíte rezerváciu. Presnú adresu vám dá až majiteľ, keď má istotu, že sa naozaj ubytujete. Ako je to však s miestami, na ktorých polohe vám naozaj záleží? Takým prípadom sú byty v centre miest či plážové ubytovania, ktoré chcete, aby boli čo najbližšie od pláže. Prekvapenia spojené s veľkou prechádzkou do centra nie sú práve pozitívne. V takom prípade sa neváhajte spojiť s predajcom. Veľa z nich je vďačných, ak sa im ozvete aj dopredu a vedia, aká skupina ľudí bude cestovať do ich domu či bytu. Ochotne vám potom poradia aj s miestom na parkovanie či s transferom na letisko. 

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Zbaľte sa s nami na letnú dovolenku expresne rýchlo: Ukážeme vám, ako to zvládnuť za pár minút

5. Okolie je to, čo predáva

Celé Airbnb je postavené na autentickosti. Majitelia predávajú to, čo majú, avšak zabalené v zlatej škrupinke. Iba tak majú možnosť dostať sa do pozornosti dovolenkárov, ktorí siahajú po jedinečnosti. Krásne zariadené domy sú však stále o niečo drahšie. Je však len na vás, ako sa postavíte k cenovým reláciám. Príplatok za „iné“ ubytovanie je často aj príplatkom do vašich spomienok. Takéto ubytovania potom zostávajú v mysli naďalej a poskytujú aj inšpiráciu na zariaďovanie vlastnej domácnosti. Dôležité je aj to, či sa miesto, v ktorom chcete prenocovať, nachádza blízko turistických atrakcií. Na tomto portáli dokážete nájsť naozajstné skvosty. Či už ide o výhľady, skvelé kaviarne a reštaurácie v blízkosti alebo o pamiatku rovno po oknami. Ideálna príležitosť, ako obohatiť váš Instagram o skvelé interiérové zábery.

Viac zaujímavých rozhovorov nájdete v aktuálnom magazíne FEMINITY LETO 2018, ktorý je práve v predaji

- Najčítanejšie -