Presunúť na hlavný obsah

Budete sa cítiť ako v rozprávkove: Navštívte neobjavené miesta vo vašom okolí, kde je jar najkrajšia

Feminity

Sú jedinečné, získajú si vás na prvý pohľad a jar má na nich naozaj zvláštne čaro. Pozrite sa na miesta, ktoré nie sú veľmi známe, no pre nás sa stali takou malou srdcovkou.

Ak hľadáte akýsi malý únik od hluku veľkomesta, čítajte ďalej. Vytipovali sme pra vás nádherné miesta situované v prírode, kde si na svoje prídu nielen rodiny s deťmi, ale aj dvojice túžiace po romantike. Ak chcete jar privítať naozaj štýlovo, na čerstvom vzduchu a prvé, teplé slnečné lúče si naozaj užiť, vieme, kde si budete pripadať ako v rozprávke. 

Mohlo by vás zaujímať: Milujete slovenský foklór a históriu? Tieto miesta by ste rozhodne mali navštíviť

Lichtensteinská stodola, Lašťany

Pokiaľ hľadáte únik z mesta, ničím nerušený pokoj a netradičné ubytovanie, potom je pre vás Lichtensteinská stodola ako stvorená. Má naozaj výnimočnú atmosféru. Buď sa do nej zamilujete na prvý pohľad alebo vôbec. Druhú možnosť však veľmi nepripúšťame. Kontrast masívneho dreva, tehál a prírodných materiálov, vás určite dostane. Navyše všetko je tu do posledného detailu perfektne zladené. 

Dokonca aj izby pani domáci pripravuje vždy podľa toho, akých hostí čaká. Maličkou bránkou, vkĺznete priamo do lesa a prírodu tu teda máte úplne na dosah. Neváhajte a nakŕmte srnky, ktoré sem často chodia a ak by ste na ne nemali šťastie, minimálne potešíte domáceho srnčeka Koliho, ktorého majitelia zachránili a on už s nimi zostal. Relaxujte v húpacej sieti, zajzdite si na koni, či sa len schúľte do deky na terase a prečítajte si knižku. Pohoda je synonymom tohto miesta. 

Zámok Ratměřice hotel and resort, Ratměřice

Deväť hektárový park, magická záhrada, očarujúce izby, nezabudnuteľný pobyt. To všetko ponúka Zámok Ratměřice. Ak ste niekedy aspoň na chvíľu túžili po tom, vyskúšať si aké je to byť kráľovnou, tu vám to bude dopriate. Od prvého momentu vás budú rozmaznávať. 

Navyše, k zámku patrí unikátna reštaurácia Sequoia. Môžete si posedieť priamo pri jazierku a vychutnať si ozajstné delikatesy. No a kúzelné prostredia tohto miesta je ako stvorené pre svadby. A verte, že počas jari, kedy všetko hrá farbami, by bol váš veľký deň ešte o niečo krajší. Počas leta si určite vychutnáte aj pobyt pri biobazéne, no jar je ideálna na romntické prechádzky. 

Mlyn Danemark, Kutná Hora

Ak vás láka absolútne súkromie, nechcete byť ničím rušení a chcete su vychutnať víkend naozaj štýlovo, zavítajte do Mlynu Danemark. Ponúka sedem designových a chic izieb, vyhrievaný bazén a na každom kúsku budete cítiť rukopis samotnej majiteľky. Tá má jedinečný cit pre detaily

Deň môžete tráviť pri bazéne, ktorý je vyhrievaný aj mimo letných mesiacov, prechádzať sa, či len si užívať dokonalý komfort a starostlivosť, ktorá vám tu bude dopriata. Čo sa týka gastronómie, tu si príde na svoje každý. Ak to totiž dostupné suroviny dovolia, kuchár vám pripraví všetko, čo si budete priať. Nájdete tu prepojenie minolosti s prítomnosťou, ktoré sa snúbia s eleganciou celého Mlyna Danemark.

Neprehliadnite: Magické miesta, ktoré sa oplatí vidieť raz za život: V týchto častiach sveta zabudnete na okolitý svet!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus