Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie miesta na dovolenku pri mori s deťmi: Pozrite sa, kde si to užijú nielen vaši najmenší ale aj vy sami

Cestovanie

Pokiaľ ešte váhate, kam na dovolenku s deťmi, máme pre vás niekoľko skvelých tipov. Miesta, aktorých si prídete na svoje nielen vaši drobci, ale aj vy sami. Tak čo, necháte sa inšpirovať našimi tipmi?

Grécko

Hovorí sa, že Grécko je na dovolenku s deťmi absolútne ideálne. Nachádza sa relatívne blízko, rýchlo sa tam dostanete a ponúka siahodlhé, zväčša pieskové pláže a krištáľovo čisté more. Navyše strava je tam celkom podobná tej našej, takže vás, ani drobcov nič extra neprekvapí. Pokiaľ však cestujete s najmenšími, sústreďte svoju pozornosť pri výbere, skôr na ostrovy. Sú menej preľudnené, oveľa zelenšie, pokojnejšie a krajšie. Skvelou voľbou je Mykonos, ktorý je o čosi veternejší, no pripomína malý Karibik, či Korfu, ktorý patrí medzi najzelenšie a najkrajšie.  

Taliansko

Dlhé promenády, množstvo obchodov, reštaurácií a detských atrakcií. Presne to je sever Talianska, ktorý je pre deti ako stvorený. Pokiaľ  sa vyberiete napríklad do oblasti Lido di Jesolo, autom tam ste z hlavného mesta za šesť hodín. No a následne vás už čaká len leňošenie skvelých plážach, prechádzky pri mori, vystrájanie s deťmi, či ochutnávanie talianskych dobrôt. Presne také totž Taliansko je. Plné chutí, vôní, histórie a nádhery všade navôkol. 

Chorvátsko

Dovolenka s deťmi pri mori je jedným z najčarovnejších spôsobov, ako stráviť leto. Avšak, len ak nájdete skvelé pláže, pohodlné ubytovanie a kvalitnú stravu. Presne toto všetko ponúka Chorvátsko. Destinácia, ktorú Slováci jednoducho milujú. Ak cestujete so svojimi ďetúrencami, ideálne je mestečko Rovinj, v ktorom sa snúbi história s modernou a drobci si tu určite prídu na svoje. Keď však chcete ísť na istotu v rámci počasia, cestujte o niečo nižšie, minimálne k oblasti Zadaru. 

SAE

Ak túžite po exotike, verte, že SAE, sú stávkou na istotu. Obzvlášť Dubaj. V Dubaji totiž vedia, ako dať rodičom presne to, čo chú a zároveň ako deti ohromiť. Svet fantázie, vodných hier, romantických západov slnka, je tu na dennom poriadku. Navyše počasie je relatívne stále, pri všetkom a všade sa dodrživa 100% hygiena. Užijete si tu superluxus, perfektné služby, bezpečie a celoročné kúpanie.

- Najčítanejšie -