Presunúť na hlavný obsah

Tipy na obľúbenú dovolenku v Chorvátsku: TOP miesta na azúrové more, ktoré pripomínajú skôr Karibik

Cestovanie

Azúrové more, nádherné dlhé pláže a to všetko mimo masového turizmu. Pozrite sa spolu s nami na Chorvátsko inými očami. A veríme, že si vás absolútne získa!

Punta Skala, Petrčane

Pokiaľ cestujete s deťmi rôznych vekových kategórií, v Chorvátsku nenájdete lepšiu voľbu. My sme boli s drobcami vo veku štyri roky a desať mesiacov a čestne môžem vyhlásiť, že sme si oddýchli. Áno, dovolenka s tak malými ratolesťami je viac ako náročná, ale pokiaľ nemusíte riešiť zbytočnosti okolo ubytovania a stravy, je to najlepší začiatok dovolenky. Ubytovať sa môžete v dvoch naozaj exkluzívnych hoteloch, Falkensteiner Hotel & Spa Iadera a Falkensteiner Family Hotel Diadora, ale aj prekných apartmánoch v súkromí, ktoré vyjdú predsa len o ničo lacnejšie, no komfort tam máte tiež zaručený. 

Koľko času vám to zaberie z hlavného mesta:

  • 6,5 hodiny autom

Najideálnejší spôsob dopravy: 

  • auto

Tipy na výlety:

  • Mesto Zadar, Kayak&Bike Adventure Zadar, Zvizda Mora, Biograd na Moru, odtiaľ si môžete urobiť nezabudnuteľný výlet do Národného parku Kornati, Národný park Paklenica

Stiniva, Vis

Ak milujete spoznávanie pláži, pre ktoré je typické azúroví more a takmer biele pobrežie, rozhodne nevynechajte Stinivu na ostrove Vis. Dostanete sa tam približne po dvoch hodinách, plavby trajektom zo Splitu. Táto pláž v nádhernej zátoke nedávno získala aj ocenenie najkrajších pláží Európy. Preto si ju určite zaraďte na svoj cestovateľký zoznam. 

Verte, že krajšie západy slnka, romantiku vo dvojici a všetko s ňou spojené si tu užijete do sýtosti. Táto oblasť je  vhodná pre milovníkov romantiky, ako aj pre rodiny s deťmi. Stravovacie možnosti sú tu o ničo horšie, preto vám odporúčame ubytovať sa v čo najmenšej vzdialenosti a v súkromí. Zažijete tam pravú chorvátsku atmosféru, ich mentalitu a kultúru na vlastnej koži. A to tiež stojí za to. 

Koľko času vám to zaberie z hlavného mesta: 

  • 12 hodín autom

Najideálnejší spôsob dopravy:

  • auto, trajekt

Tipy na výlety:

  • Modrá jaskyňa na bízkom ostove Biševo, Split, Mys Stupišće, Hora Hum, mestečko Komiža

Saplunara, Mljet

Ostrov Mljet je priam ideálne miesto pre perfektný relax v zajatí prírody. Dostanete sa sem trajektom z ostrova Korčula. No a pláž Saplunara nemôžete vynechať. Je to vlastne nádherná piesočnatá lagúna rozprestierajúca sa na južnej strane ostrova. Plytké more, je skvelým riešením pre rodiny s deťmi a počas letných mesiacov dosahuje bezproblémov bazénových” 28 °C, čo je teplota na chorvátske more viac ako perfektná. 

Toto miesto je lemované borovicovým lesom, ktorý vám poskytne dostatok tieňa ako úkryt pred horúcimi letnými slnečnými lúčmi. Pokiaľ túžite uniknúť z ruchu veľkomesta verte, že tu ste na správnej adrese.  

Koľko času vám to zaberie z hlavného mesta: 

  • 13 hodín

Najideálnejší spôsob dopravy: 

  • auto, trajekt

Tipy na výlety:

  • Odysseova jaskyňa, jazerá Malo a Velike jezero

- Najčítanejšie -