Presunúť na hlavný obsah

Cestujte s deťmi inak, ako ste boli zvyknutí: Vymeňte hotely za miesta, ktoré sa nesú v duchu slow travel

Cestovanie

Jarné prázdniny už klopú na dvere. Vymeňte preplnené hotely za miesta, ktoré vás skutočne dostanú. Atmosférou, ľudským prístupom a samotnou filozofiou. Verte, že po zážitkoch na nich sa stanete veľkými fanúšikmi slow travelingu.

Górska osada, Zakopané

Chcete zažiť jarné prázdniny tak trochu inak? Doprajte sebe aj svojim najmenším okamihy, na ktoré sa nezabúda. Górska osada je na ta ako stvorená. Pokiaľ túžite po dobrodružnej výprave so svojimi ratolesťami, uvidíte, že si to patrične vychutnáte. Tu vás jednoducho bude baviť svet. Tieto malebné chatky sú ako stvorené na prázdninové pobyty, lyžovačky alebo cyklotúry.

Celé miesto dýcha zvlášnou atmosférou, ktorá si vás jednoducho podmaní. Budete si tu pripadať ako v malom rozprávkove, lebo všetko je do detailov premyslené a zladené. Ihrisko pre najmenších, ovečky pasúce sa po okolí, krásne výhľady. To všetko stojí za to. Na svoje si teda prídu milovníci krásneho prostredia, ale aj tí, ktorí sa nechcú vzdať svojho pohodlia. Všetky tieto atribúty totiž Górska osada spĺňa do bodky. 

Babyhouse, Dolní Lomná

Apartmány Babyhouse sú skutočne výnimočným miestom. Pre malých aj veľkých. Ide o doslova zážitkové ubytovanie, ktoré má len jedno pravidlo - nemá žiadne pravidlá. Ráno začnite skvelými raňajkami, z lokálnych a domácich produktov, vypustite deti na dvor a užite si deň, po akom túžite. Rozprávajte sa, spievajte, čítajte, relaxujte. Čokoľvek vám napadne. Počas jarných dní vytiahnite bicykel, v zime vybehnite na lyže. Výbava pre deti je tu absolútne bezkonkurenčná. V každom apartmáne majú kútik s hračkami, vlastne na každom jednom kroku, je všetko prispôsobené ich potrebám. Babyhouse je skrátka hotovým rajom pre deti a tým pádom aj pre rodičov.

Verte, že tu aspoň na chvíľu zabudnete na celý svet, zhon a aj tie bežné každodenné povinnosti okolo detí, budú mať akési iné čaro. 

Večer, keď budete bezstarostne oddychovať vo vírivke, zatiaľ čo vaši najmenší budú sladko snívať, nezabúdajte sa pozerať na oblohu. A keď uvidíte padať hviezdu, skúste si niečo želať. My si myslíme, že na tomto mieste, sa malé sny menia na realitu. 

Chaty Urbanove sestry, Čierny Balog

Spomaľte, vypnite mobilné telefóny a užívajte si pokoj. Chatky sa nachádzajú v jednej z najkrajších častí Horehronia - Čierny Balog. Uvidíte, že v horskom prostredí v malebnej dedinke pod Urbanovým Vrchom, načerpáte stratenú silu a energiu. Aj napriek tomu, že budete na výlete s ratololesťami. Postára sa o to nádherná príroda, čerstvý vzduch a idylické interiéry. Tie si vás určite získajú. A aj drobcov, ktorým tu nuda nehrozí. Naučte ich spoznávať druhy stromov, rastlín, zvieratká, vyšantite sa v blate, urobte si túru do lesa, hrajte naháňačku, futbal, či len tak si vychutnajte šálku teplého kakaa na terase. 

Všetko je tu navrhované s citom a maximálnym zmyslom pre detaily. Majitelia si svojich hostí naozaj vážia a po príchode vás bude čakať drobné občerstvenie v podobe chlebíka z miestnej pekárne, vianočky a čerstvého ovocia. Toto je milé gesto, ktoré poteší. Naozaj to všetko spolu pekne hrá a má svoje kúzlo. 

Viac fotografií si pozrite v našej galérii.

- Najčítanejšie -