Presunúť na hlavný obsah

Najdrahšia ulica na svete 5th Avenue v New Yorku na nepoznanie: Luxusné módne domy reagujú na nepokoje

Cestovanie

Piata avenue v centre New Yorku na Manhattane sa zmenila na nepoznanie. Najprestížnejšie módne domy na najdrahšej ulici sveta zažívajú jednu krízu na druhou.

Symbol luxusného života a blahobytu

Piata avenue. Ulica stelesňujúca blahobyt a vysnívaný život v najluxusnejšej časti New Yorku, a to priamo v centre Manhattanu. Keďže sa nachádza na východnej strane Central Parku, výhľad je naozaj exkluzívny.  V tejto časti sa nachádzajú významné svetoznáme veľdiela ako New York Public Library, katedrála svätého Patrika, Rockefellerovo centrum, Central Park či Guggenheimovo múzeum.

Apartmány tu má mnoho hollywoodskych celebrít a vplyvných osobností z celého sveta, no a na Piatej avenue nesmú chýbať preslávené luxusné módne domy. Preslávil ju aj kultový seriál Sex v meste a hoci práve táto ulica je snom nejednej módnej maniačky, dnes je všetko inak.

Čítajte tiež: Travel agentka Katka vybavuje dovolenky v luxusných rezortoch: Tieto destinácie sú pre cestovanie v lete najbezpečnejšie

Po smrti Georga Floyda New York čelí ďalšej kríze

Amerika sa otriasa a čelí jednej kríze za druhou. Najskôr ju vo veľkom zasiahla koronakríza, z ktorej sa New York ako taký ešte nestihol spamätať a dnes práve najdrahšiu ulicu na Manhattane doslova nespoznávame. 

Po smrti Afroameričana Georga Floyda, ktorá rozpútala vlnu nepokojov po celom USA, sa New York ocitol rovnako v chaose. Najprestížnejšia a najdrahšia ulica sa nevyhla skupine nespokojných rabujúcich, ktorí doslova vo veľkom zaútočili na obchody ako Michael Kors, Lego, ale aj Nike, ktoré napriek tomu nepostavilo žiadne zátarasy proti rabujúcim. 

Luxusné módne domy na túto napätú situáciu zareagovali a počas noci, kedy bol zákaz vychádzania, sa pripravili na možnú ďalšiu hrozbu. Pozrite si, ako sa zmenili „výklady“ Chanel, Valentino, Prada, Bvlgari, Dolce & Gabbana či svetoznáma značka luxusnej bielizne Victoria's Secret, typická práve pre návštevu Ameriky. Obchodný dom Saks zase strážli muži so psami.

Módny priemysel tak čaká veľká výzva, ako sa vysporiadať s krízou, ktorá na ňu číha z každého rohu a my pevne veríme, že preslávená 5th Avenue sa čoskoro dostane do života, rovnako, ako aj celý svet a bude tu prevládať mier a tolerancia bez akéhokoľvek násilia. 

Chanel

Victoria's Secret

Valentino

Puma

Prada

Dolce & Gabbana 

Bvlgari

Neprehliadnite: Talentovaná Slovenka Zuzana pracovala pre Alexandra McQueena: Keď pochopila jednu vec, ťahalo ju to ešte ďalej

Saks

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe