Presunúť na hlavný obsah

Paríž očami modelky Barbory Bruškovej: Miesta, ktoré v itinerároch nenájdete, no atmosféra mesta z nich priam sála

Modeling

Neoddeliteľnou súčasťou práce modelky je cestovanie. To im umožní spoznať módne metropoly inak, než bežným turistom. Ktoré miesta v Paríži odporúča navštíviť modelka Elite Bratislava Barbora Brušková?

Hoci Barbora Brušková nikdy neplánovala, že sa stane modelkou, dnes je nepochybne jedna z najúspešnejších na Slovensku. Maison Margiela, John Galliano či Yves Saint Laurent, to je len pár zo svetových značiek, s ktorými Barbora spolupracovala. Dvere do sveta modelingu jej otvoril Saša Jány, riaditeľ česko-slovenskej modelingovej pobočky Elite Model Management, keď si ju všimol v nákupnom centre, kde práve prebiehal jeden z kastingov Schwarzkopf Elite Model Look 2011. Účasť na súťaži jej zmenila život natoľko, že jedným z jej domovov sa stal romantický Paríž.

Finále Schwarzkopf Elite Model Look 2019 pre ČR a SR už čoskoro. Hlastujte za svojho favorita a favoritku z týchto finalistov!

 

Čo pre teba znamená Paríž? Považuješ ho za jeden zo svojich domovov?

Paríž mi zmenil môj život, a aj keď sa za poslednú dobu veľmi zmenil aj on sám, je stále jedným z mála miest, kde sa naozaj cítim „ako doma“. Dôležité momenty sa mi odohrali práve tam. Hoci pravdepodobne v Paríži nezostanem bývať natrvalo, vždy bude mať v mojom srdci špeciálne miesto. 

Neprehliadnite: VIDEO: Exkluzívny pohľad do zákulisia príprav Schwarzkopf Elite Model Look 2019: Hlasujte za svojho favorita už dnes

Ako si spomínaš na svoju prvú návštevu Paríža? Vnímaš ho dnes inak ako vtedy? Ak áno, prečo?

Prvýkrát ma do Paríža, ako 8-ročnú, zobrali na výlet moji rodičia a popravde si z tejto návštevy pamätám akurát tak nutellovú wafflu na námestí Trocadero. Myslím, že ich tam stále predávajú (smiech). Potom som sa do Paríža vrátila až pracovne, a to o desať rokov neskôr. Vtedy to už nebolo len o vysvietenej Eiffelovke. Čím častejšie som do Paríža chodila, tým viac som začala chápať ako funguje. Naučila som sa tam žiť a čo je dôležitejšie, užívať si možnosť, že tam žiť môžem. Nie vždy to bolo jednoduché, ale všetky situácie nás formujú a posúvajú vpred. A práve skrz modeling som získala skúsenosti, za ktoré som nesmierne vďačná.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Bruskova (@barborabruskova),

Z ktorých miest podľa tvojho názoru najviac sála atmosféra Paríža?

Už len prechádzať sa historickými ulicami a sledovať, čo sa na každom rohu odohráva je pre mňa zaujímavé. Paríž je plný nenapodobiteľnej atmosféry, kedy nepotrebujete sprievodcu alebo otvoriť Google Maps, ak ste sa stratili. Niet divu, že sa sem sťahovali všetci umelci, básnici či filozofovia. Inšpirácia je všade okolo nás, len my ju často nechceme nájsť. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Bruskova (@barborabruskova),

Prečítajte si tiež: VIDEO: Fenomén instagramových modeliek: Ako ho vnímajú modelingoví experti Saša Jány či Michaela Kocianová?

Ktoré miesta pri návšteve Paríža nevynecháš? 

Quartier Le Marais je taký môj pravý francúzsky sen. V poslednom čase som si veľmi obľúbila štvrť Saint Germain des Pres. Ak hľadáte oddych, je to len na skok do Luxemburských záhrad a ešte bližšie na nákupy do Le Bon Marché. Milujem sa len tak túlať medzi malými uličkami, sledovať výklady galérii a antikvariátov, či sadnúť na pohár rosé do Café de Flore. Aj keď mám svoje obľúbené miesta, kam najčastejšie chodím, na Paríži ma baví stále spoznávať nové a nové. Nechať sa inšpirovať, a čerpať energiu z toho, čo ponúka. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Bruskova (@barborabruskova),

Mohlo by vás zaujímať: Aké počasie vás čaká v Paríži? Viac na Predpovede.sk

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe