Presunúť na hlavný obsah

Slovenské topmodelky spomínajú na parížsku katedrálu: Notre Dame je srdcovka, ktorú treba obnoviť

Slovenské celebrity

Rovanko, ako sú krásne modelky symbolom módy, tak je jedným zo symbolov Paríža práve Notre Dame. Svetom otriasla správa o ničivom požiari, ktorý katedrálu zasiahol. Výnimkou nie sú ani slovenské modelky, ktoré majú k mekke módy blízko.

Svet so zatajeným dychom sledoval situáciu v Paríži, kde sa tamojší požiarnici snažili zachrániť jednu z najnavštevovanejších historických pamiatok sveta. Práve v tomto čase vypukla na sociálnych sieťach masívna vlna podpory, ktorou ľudia vyjadrovali súdržnosť mestu bojujúcemu s prírodným živlom. Medzi nimi aj naše najúspešnejšie topmodelky z Elite Bratislava ako Alexandra Gachulincová, Barbora Brušková či Linda Nývltová.

Neprehliadnite: Scarf print: Tento vzor už viac nepatrí len šatkám, nájdite si v ňom to svoje

So slzami v očiach

Úspešné slovenské modelky, pre ktoré je Paríž jedným z ich domovov nezostali pozadu a samé si na svojich sociálnych sieťach s láskou pripomenuli nezabudnuteľné chvíle vo francúzskej metropole. S veľkým smútkom sledovali, podobne ako zvyšok sveta, osud dominanty Paríža a dúfali v to najlepšie.

Alexandra Gaculincová

„Veľmi ma to mrzí, ani slovami nedokážem opísať ako veľmi. Nespočetne veľakrát som okolo katedrály prechádzala, keď som chodievala na castingy. Dokonca som tam bola aj na omšu. Neopísateľná atmosféra,” spomína modelka Alexandra.

Linda Nyvltová

Slovenská modelka Linda Nyvltová v Paríži dlho žila a katedrálu často navštevovala: „Vidieť horieť Notre Dame bolo pre mňa naozaj veľmi bolestivé. Notre Dame je stredom, sdrcom Paríža. Od nej sa mesto rozrastá ďalej. Stavali ju 200 rokov. Verím, že ju určite krásne opravia.“

Barbora Brušková

„Paríž je mojim druhým domovom. Cestujem a trávim tam pracovne množstvo času. Ako som sa dozvedela správu o požiare, bola som veľmi šokovaná. Obzvlášť, keď som tento rok skoro dva mesiace bývala pár metrov od neho a každé ráno sa zobúdzala východom slnka nad Notre Damom. Verím, že sa ľudia spoja a čím skôr sa podarí dať všetko do poriadku,” dúfa krásna Barbora Brušková.

Prečítajte si tiež: Cesta k dokonalému obočiu: Všetko, čo potrebujete vedieť o microbladingu a čoho sa vyvarovať

Odhodlaní pomôcť

Kto iný by mal v takýchto ťažkých chvíľach prísť na pomoc mekke módy, ak nie práve módni magnáti? Francois-Henri Pinault, generálny riaditeľ skupiny Kering, pod ktorú spadajú značky ako Gucci, Saint Laurent alebo Belanciaga či Bernard Arnault, generálny riaditeľ spoločnosti LVHM do impéria, ktorého patrí aj Louis Vuitton či Dior, prisľúbili spoločne 300 miliónov eur na rekonštrukciu tejto výnimočnej katedrály.

Už o pár dní štartujú castingy na novú tvár modelingu. Staň sa jednou z modeliek a modelov aj ty alebo odporúč aspoň svojej kamarátke či kamarátovi

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus