Presunúť na hlavný obsah

Nový zadok vďaka 10 minútam denne: Ak si osvojíte tento cvik počas mesiaca, stane sa pre vás realitou

Fitness

Ak túžite po perfektnom zadku, v čo najkratšom čase, skúste cvik, na ktorý nedajú fitness tréneri dopustiť.

Keď túžite po perfektnej postavičke, vieme, ako na to. Konkrétne sme zistili, ako si zabezpečíte sexi zadok a štíhle nohy v priebehu štyroch týždňov. Tak čo, ste zvedavé, ako to dosiahnuť? Nebudeme klamať, nič nie je zadarmo. Pot a drina vás neobídu, no verte, že výsledok bude stáť za to.

Prečítajte si: Chyby z mladosti, ktoré neskôr musíme naprávať: Týmito nevedomosťami si zbytočne pridávame roky navyše

Ak chcete vyzerať skvele v akomkoľvek veku, stačí si osvojiť fitness rutinu, ktorej budete verné. Najlepšie každý deň a dvojfázovo, pokiaľ chcete, aby sa efekt dostavil čo najskôr. Netvrdíme, že vás to bude maximálne baviť, no tie krivky za to rozhodne stoja. Začnite vždy nalačno a pokračujte večer po 18:00. Ideálne je rozdeliť si to na dva päťminútové cykly. 

Tento typ cviku je ako stvorený, ak chcete mať krásny zadok a štíhle nohy

Hip thrust (zdvíhanie panvy)

Zdvíhanie panvy je určené na posilnenie zadku, ale aj stehenných svalov. Pri tomto cviku zdvíhate boky zo zeme a musíte tlačiť silu cez päty. Tak ako pri drepoch, aj tu je veľmi dôležité, aby ste v hornej fáze tohto cviku nezabúdali na kontrakciu zadku. Dolu nádych, hore výdych.

"Okrem zadku aktivuje aj svalové vlákna v hamstringoch, kvadricepsoch a adduktoroch. Precvičíš teda nielen zadok, ale aj viaceré svaly spodku tela. Počas cvičenia je zadok pod neustálym napätím. Sila chrbtových svalov nie je limitujúcim faktorom ako pri iných cvikoch na zadok, takže sa naňho viete zamerať na 100% a poriadne ho precvičiť," vysvetľuje online tréner a odborník na výživu Kamil Machálek. 

Inšpirujte sa: Týchto 5 potravín vám zabezpečí pleť bez vrások a akné: Dermatologička tvrdí, že sú základom alabastrovej pokožky

Keď to vydržíte mesiac, budete so sebou naozaj viac ako spokojné. Máme to totiž vyskúšané na vlastnej koži. A čo je najlepšie, výhovorky typu, že nemáte čas chodiť do fitka, v tomto prípade neplatia. Všetko zvládnete v pohodlí domova alebo jeho okolí.

Cvičíte pravidelne cviky na zadok?

spolu hlasovalo 116 ľudí

Áno
61
Nie
55

- Najčítanejšie -