Presunúť na hlavný obsah

Chyby z mladosti, ktoré neskôr musíme naprávať: Týmito nevedomosťami si zbytočne pridávame roky navyše

Krása

Ak si myslíte, že vás sa to netýka, ste na omyle. Každú z nás to raz dobehne a preto je dôležité poznať niektoré zákony prírody a nejsť starnutiu priam naproti.

Opakovanie je matka múdrosti a v prípade starostlivosti o tvár a telo to platí obzvlášť. Našťastie, doba sa posúva a v dôsledku čoraz viac vedomostí sa zlepšuje aj náš prístup k sebe samej. Ak sa však obzrieme do minulosti, každá z nás si určite musela prejsť aj niečím, čo sme podcenili a čo nás potom dobehlo. Nedá nám nespomenúť najčastejšie chyby z mladosti, ktoré však našťastie, dnes, vieme napraviť a niečo s tým robiť.

Inšpirujte sa tiež: Letná manikúra a farby na nechty: Ženy, ktoré milovali francúzsku manikúru si prídu na svoje

Zle vytrhané obočie
Dôsledok: navždy zmenený tvar obočia a tváre

Na obočie si nikdy nechytať. Bez pomoci skúsenej profesionálky hrozí to, že si pozmeníte tvar rastu chĺpkov až natoľko, že sa vám nemusí nikdy vrátiť ani podobný vzhľad, nie to ešte rovnaký. Len si spomeňte na trend rokov minulých, keď svetu vládlo tenké vytrhané obočie. A teraz si vybavte tváre týchto žien ešte raz a porovnajte s tým, ako vyzerajú dnes. Samozrejme, že mladšie ako kedysi. Presne to dokáže obočie s naším vzhľadom – meniť roky. 
Absolútnym trendom súčasnosti je prirodzené obočie, ku ktorému si viete dopomôcť lamináciou obočia. Ide o kozmetickú procedúru, ktorá je v beauty salónoch veľmi obľúbenou a to vďaka tomu, že aktivuje rast „zaspatých korienkov“. Prostredníctvom nej vám tak vedia dorásť chĺpky aj na miestach, kde už dlho nerástli, skvelé však?

Náš tip: Všetko, čo potrebujete pre perfektné obočie sú chĺpky, ale aj dobrá ceruzka na obočie, vďaka ktorej dorovnáte tvar presne podľa toho, ako chcete, aby vyzeral. Nemastná konzistencia a mäkká konzistencia ceruzky na obočie Zuii Organic zabezpečí prirodzený dojem a hĺbku. Obsahuje zmes esenciálnych olejov a cenných extraktov, takže počas celého dňa zostane vaše obočie vyživené a ochránené.

Smaženie sa na slnku 
Dôsledok: skoré vrásky a vysušená pleť

Trend opálenej pokožky nás naplno ovládol v 90. rokoch, kedy sme sa slnili od rána do večera. Vôbec sme nevnímali čas najkritickejší voči zdraviu pokožky a dať si na seba ochranné prostriedky s UV faktorom bola pre nás hrozba, že sa neopálime vôbec. Nehovoriac o ochrane pokožky po opaľovaní.
Dnes, ako si môžeme všimnúť, mnohé ženy pristupujú na to, že si práve tvár neopaľujú vôbec. V dôsledku slnečného žiarenia totiž vznikajú vrásky, ktoré prídu v niekoľkých variantoch a zdvojeniach. Predčasne starnúť nechce žiadna z nás. Vysušená pleť a dehydratácia sa preto dostáva do popredia v riešeniach starostlivosti o pleť. Mať krásnu, vláčnu, hydratovanú pleť prispieva k jej prejasneniu a vitalite.

Náš tip: Ak ste strávili na slnku viac času, ako bolo treba, vaša pokožka potrebuje nutne SOS starostlivosť. Okamžité upokojenie, regenerácia a ochladenie v podobe rozprašovača After Sun SOS od Biodermy je príjemnou voľbou, ktorá rovnomerne dopadne na pokožku. Pleť zostáva hydratovaná a zároveň sa tento prípravok postará o predĺženie vášho opálenia, avšak s krásnou vláčnou pokožkou.

Neprehliadnite: Proteín, ktorý premení vaše vlasy po prvom umytí ako od profesionála: Perfektný objem si nebudete vedieť vynachváliť

O vlasy sa „staráme“ len výberom farby
Dôsledok: polámané vlasy bez života 

Prvé a často aj posledné, čo riešime v otázke vlasov je farba, maximálne strih. V prípade farieb na vlasy však čoraz viac žien rozumie, že paletky z drogérie vám nemusia vždy vyjsť podľa predstavy a zmeniť potom odtieň je to o náročnejšie, aj keď už v rukách kaderníčky. 
Na čo sme však ako mladé zabudli je starostlivosť o vlasy a to mnohé z nás aj naďalej prenasleduje. Pozornosť by sme mali upriamiť na prípravky bez sulfátov, parabénov a silikónov, ako aj výber správnej kefy či hrebeňa na vlasy. Vlasy k svojej vitalite a lesku potrebujú vitamíny a minerály, kolagén. 

Náš tip: Intenzívna vlasová kúra je presne to, čo by ste mali vašim vlasom dopriať počas letného obdobia, kedy sú namáhané a vystavované slnku, ale aj vlhku. Inlight Bio elixír na vlasy viditeľne obnoví pevnosť, pružnosť a lesk vlasov, a to vďaka obsahu vysokokvalitného argánového, avokádového a jojobového oleja. Chráni vlasy pred pobytom na slnku, pri mori, ale aj pri bazéne. Zamedzuje krepateniu vlasov a rozstrapateným končekom, zároveň sa vaše vlasy budú ľahko rozčesávať, čím ich šetríte.

- Najčítanejšie -