Presunúť na hlavný obsah

Takto zareaguje vaša pleť, keď prestanete nosiť make-up počas leta: Získajte šarm ako Francúzka

Krása

Buďme k sebe úprimné, používanie make-upu rozhodne dodáva sebavedomie, ale čo tak skúsiť to počas letných mesiacov bez neho? Verte nám, že pokožka sa vám vďaka takémuto detoxu skutočne odvďačí.

Avšak cesta k perfektnej pokožke bez chybičky, je možno oveľa jednoduchšia, ako ste predpokladali.

Stačí, ak na niekoľko týždňov zabudnete na používanie make upu. A práve takýmto detoxom stratíte aj pár rokov na vašej tvári. Zaručene. 

Prečítajte si: Ploché brucho za 14 dní vďaka týmto cvikom: Inšpirujte sa jednoduchými, no účinnými radami trénera

Sebavedomie vs. zdravie

Áno, s make upom sa asi všetky cítime príťažlivejšie, istejšie a oveľa viac sexi. Avšak v letnom období je najlepšie sa tohto skrášľovacieho rituálu vzdať.

"Je pravda, že ak pravidelne používate make up aj v lete, počas horúcich dní, pleť trpí. No absolútne najhoršou kombináciou je slnko, more a make-up na vašej tvári. Upchávajú sa póry, zhoršuje sa stav akné. Pokožka je v takomto období oveľa viac namáhaná. Dokonca sa môžu objaviť pigmentové škrvny, o ktorých ste dovtedy ani len netušili, že by sa vás mohli týkať," hovorí dermatologička MUDr. Eleonóra Rajnik. 

Prirodzená krása je "in"

Bez ohľadu na vek, je jasné, že najväčším trendom súčasnosti je prirodzená krása. Dokazujú to aj aktuálne trendy prichádzajúce z krajiny galského kohúta.

Kľúčovú úlohu zohráva zdravá a čistá pokožka, na ktorej si Francúzky dávajú skutočne záležať. Oveľa radšej ako make-up, volia dôkladné čistenie pleti aspoň 2x denne, poriadnu hydratáciu a raz mesačne si doprajú rozmaznávanie v podobe kozmetických ošetrení. Práve táto kombinácia je vraj tajným receptom k perfektnej pleti bez chybičky. Koniec koncov, aj tu platí staré známe, že menej je niekedy viac. 

Neprehliadnite: Zničte brušný tuk: Kombinácia jedného cviku a tejto superpotraviny vám zaručí výsledky v priebehu 4 týždňov

Verte nám, že aj krátka pauza v používaní make-upu dokáže ozajstné zázraky. Vaša pleť bude ľahšie dýchať a postupne sa z nej aj drobné nedokonalosti vytratia. A to predsa za skúšku stojí, nemyslíte? 

Skúsite malý detox od nosenia make - upu?

spolu hlasovalo 62 ľudí

- Najčítanejšie -