Presunúť na hlavný obsah

TOP beauty salóny, ktoré si zamilujete: Na čo ženy nedajú najviac dopustiť a aký je súčasný trend úpravy obočia?

Krása

Na týchto miesach sa o vás postarajú ako o kráľovnú. Ak patríte medzi milovníčky seriálu Sex v meste, verte, že tu si budete pripadať ako ich hrdinky. Pozrite sa spolu s nami do najlepších salónov krásy v hlavnom meste a aj na to, čo by ste si počas leta mali dopriať.

DNJ BEAUTY

Ktorými troma slovami, by ste charakterizovali DNJ?

Ľudský, Profesionálny a Elegantný.

Kto stojí za konceptom DNJ BEAUTY?

Za konceptom DNJ stojí mama s dcérou, ktorých generačný rozdiel vytvára balans vedomostí a skúseností v spojení s inovatívnosťou marketingu. DNJ sa dá špecifikovať ako "rodinný" koncept aj z hľadiska zamestnancov, ktorí su vo veľkej väčšine jeho súčasťou už dlhé roky. Vládne v ňom atmosféra, ktorá jasne komunikuje heslo: "Ste tu vítaní a poznáme vás".

Na čo sa v salóne zameriavate a ktoré služby patria medzi najobľúbenejšie?

Naša ponuka je pestrá, od pedikúry, manikúry, kozmetiky, permanentného make-upu, vizážistiky, až po barberské a kadernícke služby. Zameriavame sa hlavne na to, v čom máme istoty skúseností a čo majú ľudia radi dlhodobo. Naše služby nemeníme, len inovujeme a rozširujeme. Veríme, že najdôležitejšie nie je odlíšiť sa od konkurencie, ale zamerať sa na svoju prevádzku a byť najlepší v tom, v čom vieme. Naším srdcom je kaderníctvo, máme dvojciferné číslo skvelých haistylistov- profesionálov, ktorí vedia, čo robia a samozrejme k tomu pridávaju vždy aj štipku svojho charakteru a vkusu, ten u nás nesmie chýbať.

Čo je pre vás v salóne najpodstatnejšie?

Prirodzenosť - zachovať krásu našich klientiek a podtrhnúť  to najkrajšie, čo má a možno ani sama nevidí. Našim cieľom nie je klientky meniť, ale dovoliť im cítiť sa sebavedomovo vo svojej koži.

Aké sú u vás aktuálne najžiadanejšie beauty trendy na leto?

Trendom tohto roku je jednoznačne minimalizmus, takže jednoliate farby či koloristické techniky, ktoré sú v štýle, že vyzerajú ako vytiahnuté zo slnka od dovolenky - len s 1 rozdielom, vlasy sú od nás lesklé a zdravé a nie vysušené ako od mora. Pri úprave nechtov sú to pastelové farby s fresh manikúrou. Do popredia ide stále viac prirodzenosť a striedmosť.

XOXO BODY&MIND

Ktorými troma slovami, by ste charakterizovali XOXO BODY&MIND?

Rodinný, harmonický, profesionálny.

Na čo sa v salóne zameriavate a ktoré služby patria medzi najobľúbenejšie?

V XOXO sa staráme o pravidelnú starostlivosť o vlasy, ruky nohy, pleť a pokožku celého tela, odbúranie celulitídy a o relaxáciu svalstva. Zameriavame sa na neinvazívne, alebo ľahko invazívne ošetrenia s prípravkami najvyššieho profesiolnálneho zamerania, nie o komerciu. 

Čo je pre vás v salóne najpodstatnejšie?

Zásada dlhoročnej existencie XOXO je v aktívnom dialógu so zákazníkom. Neustále inovácie a nastavovanie služieb podľa potrieb zákazníka. Definitíva úspechu našich služieb je ich viditeľný efekt a rodinná atmosféra. Našim klientom venujeme viac času, nenaháňame ich a sme pripravení vyrovnať sa s meškaním či dynamickými zmenami termínov. Vedomie, že sme tu my pre nich je veľmi dôležitý faktor pre príjemný čas strávený u nás.

Aké sú u vás aktuálne najžiadanejšie beauty trendy na leto?

Najobľúbenejšie služby u nás sú definitívne všetko týkajúce sa vlasov, funkčné kozmetické ošetrenia, no veľkému úspechu sa tešia aj naše rituálne relaxačné a zdravé pedikúry. V lete si klientky radi doprajú ľahký melír do vlasov, farbenie obočia a rias je nutnosť nakoľko dámy v tomto čase, používajú minimum make-upu a uprednostňujú prirodzený vzhľad a doprajú oddych pokožke. Gel lak na nohy a ruky je v lete a počas dovoleniek samozrejmosť.

Laminácia obočia je momentálne absolútny hit sezóny, nakoľko umožňuje tenkému obočiu prirodzene a to zmenou smeru rastu chĺpkov vytvoriť vzhľad hustejšieho a širšieho obočia. Rovnako tak môžete zvoliť aj strapatý moderný efekt. Po ošetrení lamináciou obočie ráno ľahko načešete, krásne nasleduje kefku a drží. Celkový efekt sa postupnou výmenou chĺpkov vytráca a odporúča sa opať absolvovať medzi 4-6 týždňami. Na životnosť laminácie nemá vplyv ani kúpanie, či sauna. Ide o trvalé ovplyvnenie smeru chĺpku až do času jeho výmeny.

Zaujímavosť: vplyvom laminácie sa aktivuje rast zaspatých korienkov a šťastným klientkám tak napomáha dopestovať opäť obočie aj na miestach, kde zdanlivo chĺpky prestali už rásť.

Rovnako obľúbený je aj lash lift - vylepšené vytočenie rias, pričom nastáva aj farbenie, ktoré je obohatené o keratín. Ten zabezpečí zväčšenie objemu riasy a ponúka jemný efekt zahustenia.

IEM SPA

Kto za celým konceptom IEM SPA stojí?

Stojíme za ním spolu ja (Romana Škamlová, pozn. redakcie) s mojou partnerkou a priateľkou Alenkou Pallovou.

Ktorými troma slovami by ste charakterizovali IEM SPA?

Tažko opísať troma slovami, ale pokúsim sa - jedinečnosť, funkčnosť, krása.

Na čo sa zameriavate a ktoré služby patria medzi najobľúbenejšie?

Zameriavame sa na celé telo i myseľ. Hlavnou ideou a naším cieľom bolo vytvoriť kult, miesto plné oddychu, trvácnej krásy a príjemných zážitkov, miesto, kde je krása a zdravie dané nielen profesionálnym tímom odborníkov, ale aj vačšou psychickou pohodou.

Čo sa týka ošetrení, nedajú sa deliť na obľúbené a menej obľúbené, skôr sa delia na sezónne. V zime sú to lasere na odstraňovanie pigmentácii, vrások, či ochlpenia, ktoré sa cez leto nemôžu vykonávať a v letných dňoch sú to najmä ošetrenia na formovanie postavy, straty celulítidy a celkovo chudnutie.

Tvárove ošetrenia sú v plnom prúde celý rok. Veľký úspech má aj naša dermatovenerologická ambulancia, kde poskytujeme výsledky do 24h pre dospelých i detičky. Alopetická ambulancia, kde sa špecializujeme na vypadávanie vlasov a následne ich liečbu.

Praktizujeme aj čínsku medicínu, akupunktúru i aurikuloterapiu - čo je ušná akupunktúra. A samozrejme, k celkovému vzhľadu, kráse či zdraviu, patria neodmysliteľne zuby, preto v IEM SPA, nájdete jednu z najlepších stomatologií - Sangre Azul.

Čo je pre vás najpodstatnejšie?

Výsledky a spokojnosť. Dovolím si tvrdiť, že sme absolútne proklientsky orientované a snažíme sa vyjsť v ustréty, čo najnáročnejšej klientele. 

Aké sú u vás aktuálne najžiadanejšie beauty trendy na leto?

V IEM SPA neustále držíme krok s trendmi a samozrejmosťou pre nás je ponuka tých najmodernejších technologií. Takouto chuťovkou je aj prístroj emsculpt, ktorý vlastníme ako jediný na Slovensku a preto sa tešíme i zahraničnej klientele.

Emsculpt je prvý a jediný prístroj na svete, schválený FDA na formovanie postavy. Emsculpt buduje svalstvo a zároveň v danej lokalite odbúrava tuk. Efektné, no už viac klasické ošetrenia ako mezoterpie na stratu tuku, či LPG, ktoré zbaví telo celulitídy.

Veľmi obľúbená, nie všedná je akupunktúra na chudnutie, ktorú aplikuje naša pani doktorka MUDr. Bugárova, ktorá sa špecializuje na túto metódu, ktorú študovala priamo v Číne- akupunktúra odbor obezitológia.

- Najčítanejšie -