Presunúť na hlavný obsah

Domáce farbenie a starostlivosť ako od profesionála: Pravidlá, ktorými sa riadiť, aby ste to zvládli bez zaváhania

Krása

Každá žena, ktorá pravidelne navštevuje kaderníka za účelom farbenia svojich vlasov, momentálne pocítila, že nemôže len tak nečinne vyčkávať, kým sa otvoria salóny. Ako teda efektívne dosiahnuť, aby vaše vlasy vyzerali dokonalo aj v dobe, kedy jednoducho musíte zostávať doma?

Základné pravidlá

Skôr,ako sa do niečoho pustíte, musíte mať vo veciach jasno. Ak to naozaj nie je nevyhnutné, nepúšťajte sa do domáce farbenia. Ak však nemáte na výber, prvé, čo by ste mali urobiť, je zavolať svojmu kaderníkovi a vyzistiť všetko, čo sa dá o tom, aké farby v poslednej dobe používal a prípadne si od neho vyžiadať tip, čo máte zvoliť. "Začnite ale zľahka, ak si nie ste istí, vyberte radšej svetlejší odtieň, alebo zmixujte dva," prezrádza popredná haircoloristka Rachel Bodt, ktorej svoju hrivu zveruje množstvo modeliek či hollywoodkych hviezd. Zároveň dodala, že farby z drogérie môžu byť silnejšie, ak chcete predísť zafarbeniu kože okolo tváre a krku, použite vazelínu, ktorú si v malom množstve môžete naniesť dookola hlavy, všade tam, kde hrozí zafarbenie. 

Ak sa však nechcete púšťať do farbenia, no zachovať si svoju žiarivú farbu čo najdlhšie, tak aj pre vás má Rachel zopár veľmi užitočných tipov. 

Prečítajte si: Krok za krokom k dokonalému obočiu: Vašim najväčším pomocníkom by mal byť tento nenápadný produkt

Blondíny

Veľkou výhodou žien s blond farbou vlasov je tá, že odrasty sú momentálne veľmi trendy. Takže môžete zostať pokojné. Ale časom sa i toto môže meniť na niečo, čo nikto nechce mať na hlave. Tu nastupuje do hry osvedčený pomocník - jablčný ocot. Dokáže rozžiariť "zosivené" odtiene, ničí nahromadené minerály vo vlasoch, ktoré ich oberajú o lesk a zdravý vzhľad. Prepláchnite vlasy jablčným octom dvakrát do týždňa a vaša farba zostane o niečo dlhšie žiarivejšia. 

Ak bojujete so zažltnutými odtieňmi, tak zabudnite na peroxid, tento domáci experiment by sa vôbec nemusel vyplatiť. Namiesto toho radí Rachel investovať do kvalitného fialového kondicionéru, ktorý ich zažltnutia dokáže efektívne a rýchlo zbaviť. 

Mohlo by vás zaujímať: Kyselina mliečna rozžiari každú pleť: Prečo by sa mala stať súčasťou vašej rutiny?

Brunety a čiernovlásky

Veľa brunetiek sa obáva toho, že ich farba "vyprašivie". Udržať si ju ako od kaderníka však pritom vôbec nie je úplne náročné. Kľúčové sú ingrediencie, ktoré tomu napomáhajú - ako napríklad avokádo a olivový olej. Rozmixujte dužinu avokáda s jednou alebo dvoma lyžičkami oleja a naneste do dĺžok raz do týždňa. Nechajte pôsobiť pol hodinu a dôkladne opláchnite, ale studenou vodu. Oplatí sa používať aj kokosový olej, ktorý tiež pôsobí rozjasňujúco na vlasy. V malom množstve ho vždy aplikujte do končekov a poriadne rozčešte.  

Ryšavky

Tieto ženy by sa mali sústrediť hlavne na to, aby ich farba vydržala žiarivá čo najdlhšie. A tu prichádza na rad veľmi overená rada - v prvom rade sa vyhýbajte tepelnej úprave vlasov. Práve tento spôsob vysušuje vaše vlasy a následne ich oberá o lesk. Naopak, zvážiť by ste mali používanie masiek a kondicionérov. Opäť Rachel radí investíciu do produktov, ktoré sú určené na udržanie farby, nie je to len marketingový ťah, tieto veci majú svoje opodstatnenie. Používajte ich 3 až 4krát do týždňa s tým, že nie vždy musíte nanášať šampón. Zároveň radí, aby ste vlasy oplachovali studenou vodou. Práve tá ich potom zanechá krásne žiarivé. 

Vyskúšajte: Ako zakryť odrasty na vlasoch: Poradíme vám, ako to vyriešiť bez pomoci kaderníka

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe