Presunúť na hlavný obsah

Ofiny hlásia veľký návrat! Stačí si len vybrať správny typ pre vašu tvár. Vyskúšate takúto premenu?

Krása

Žiada sa vám zmena? Tak smelo do toho! Tento "malý" krok vie urobiť veľké zmeny.

Chce to zmenu!

Ak aj vy vstávate s touto myšlienkou, tak je možno najvyšší čas urobiť razantný krok. Objednajte sa ku kaderníkovi a nechajte si ostrihať ofinu. A zabudnite na to, že tento prvok je doménou len žien s vysokým čelom. To vôbec nie je pravda. Dôležité je len správne definovať tvar vašej tváre a následne tak zvoliť správny strih, ktorý zmení celkový váš imidž v priebehu pár minút. 

Áno, ofina je možno ideálna pre ženy s podlhovastou tvárou. Dokáže opticky skrátiť tvar a zjemniť vaše hrany, vďaka čomu pôsobí línia oveľa mäkšie. Výrazne a dlhé ofiny by si mali voliť ženy s hustými a dlhými vlasmi. No ak ich máte jemnejšie, skúste kratšie strihy. Alebo ofiny do boku. Práve tieto sú stále veľmi populárne. Pôsobia jemne a dievčensky. V kombinácii s mikádom ide o najštýlovješí účes niekoľkých sezón.

Vyskúšajte tiež: 5 svetových make-up artistov, ktorých milujú celebrity: Beyoncé aj Victoria Beckham nedajú dopustiť na tohto muža

Viac inšpirácie nájdete v priloženej fotogalérii

Ak máte výraznejšiu hranatú sánku či lícne kosti, rozhodne by ste mali ísť do dlhšej, jemne prestrihanej ofiny. Ale upraviť by ste v tomto prípade mali aj dĺžky vlasov, ideálne zostrihať ich dopostupna, aby zjemnili vaše črty.

Neprehliadnite: Najnovšie trendy v oblasti krásy: Ženy, ktoré boli zvyknuté na hrubé líčenie by mali ubrať

Viac inšpirácie nájdete v priloženej fotogalérii

Naopak, ženy, ktoré majú oválnejšiu tvár a súmernejšiu, sú tie najšťastnejšie. Bez väčších obáv sa môžu pustiť do experimentov. Hustá rovná ofina, alebo kratšia nad obočie - presne tento typ je pre ne ako stvorený. 

Mohlo by vás zaujímať: Štyri prirodzené looky podľa svetových značiek: Make-up artista aplikoval tieto produkty

Viac inšpirácie nájdete v priloženej fotogalérii

TIP: Ak ste nikdy nenosili ofinu, nepúšťajte sa do nej sama a doma. Určite sa zverte do rúk profesionálovi. Každá žena sa vidí inak, možno máte o milnú predstavu o tom, aký tvar má vaša tvár, takže kaderník to vidí objektívnejšie a dokáže vám vytvoríť účes na mieru. Len vtedy budete so svojou premenou naozaj spokojná. 

Viac inšpirácie nájdete v priloženej fotogalérii

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus