Presunúť na hlavný obsah

Stačí zmeniť jedinú vec pri fúkaní vlasov a docielite perfektný objem: Robili ste podobnú chybu aj vy?

Krása

Veľakrát si nesieme nesprávne zaužívané návyky, pri ktorých prehliadame detaily. Ak ste si doteraz sušili vlasy a váš objem bol aj napriek tomu zanedbateľný, vyskúšajte to tentoraz inak.

Namáhané vlasy v tomto čase neobchádzajú nikoho z nás. Vonkajšie vplyvy sa na nich značne podpisujú a starostlivosť o ne by sa nemala podceňovať. Chemlónovým a nepoddajným vzhľadom trpí nejedna z nás a na to, aby ste boli spokojné so svojou korunou krásy, potrebujete masku a sérum.

Inšpirujte sa: Uhladený drdol vnesie aj do každodenného looku eleganciu: Moderný účes ohúri aj vás, veď posúďte sami

Domáca olivová maska vlasom prinavráti lesk

Zábal v podobe zohriateho teplého olivového oleja so šťavou z citróna, ktorá znásobí jeho účinky, poznali ešte naše staré mamy. Vlasy zabaľte do uteráka (môžete použiť aj potravinovú fóliu) a nechajte pôsobiť pokojne aj 2-3 hodiny. Potom ich opláchnite vodou, umyte šampónom (bez parabénov, sulfátov či silikónov) a ak máte k tomu aj sérum, použite pokojne aj to. Potom nechajte ich pár minút oddýchnuť. 

Podľa odborníkov to zlyháva na kefe a technike fúkania 

Detail, ktorý si mnoho žien neuvedomuje je ten, že starostlivosťou v podobe produktov a výživy vlasov týmto nekončí. Rýchle vyfúkanie alebo namáhanie vlasov sušením uterákom patria medzi najzákladnejšie chyby, ktoré prehliadame. Skúste preto zmeniť jeden návyk – sušenie vlasov a všimnite si, ako sa vaše vlasy zmenia. Kvalita, v akej ste ju kvôli tomuto doteraz nevideli, prekvapí aj vás.

Neprehliadnite: Účes, ktorý je hitom novej sezóny: Takto zistíte, či sa bude hodiť aj vám

Takto strácajú vaše vlasy objem 

Správne držanie kefy a smer fúkania. Dva atribúty, ktoré vám ihneď vysvetlíme. Väčšina žien si pri sušení vlasov fénom neuvedomuje, že kefu drží v horizontálnej polohe. Práve to však vedie k vysušeniu korienkov, ale aj celej dĺžky vlasov až po končeky, pri ktorých sa stráca nielen objem a celkový vzhľad, ale aj lesk. Vlasy, aj keď sa o ne staráte rôznymi domácimi procedúrami či kvalitnými výrobkami, strácajú energiu, život a pôsobia zbytočne mdlo. Vlasy bez života potom vplývajú na celkový vzhľad vašej tváre a nebudeme si klamať, keď povieme, že vám v takom prípade aj zbytočne pridávajú roky! A to predsa nechce žiadna z nás.

Skúste si preto osvojiť techniku, pri ktorej počas fúkania držíte hrebeň horizontálne len pri korienkoch a postupne, ako sa presúvate ku končekom, tak hrebeň pootočte do vertikálneho smeru. Prúd vzduchu z fénu ide zhora a na konci sa snažte urobiť jemnú vlnu. Takto vaše vlasy dosiahnu prirodzený objem a zvýrazníte tiež ich lesk, o ktorý ste sa starali pravidelnými maskami a výživou vlasov.

Vyhnite sa tiež nasledovným chybám, ktoré ešte stále veľa žien opakuje:

  • drhnutie vlasov uterákom je jednou z najväčších chýb
  • absencia ochranných stylingových prípravkov proti pôsobeniu tepla
  • sušenie navoľno tiež neprináša úžitok
  • spánok s mokrými vlasmi ani nekomentujeme

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus