Presunúť na hlavný obsah

60-sekundové pravidlo čistej pleti: Robíte toto každé ráno a večer? Ak nie, čistenie nemá zmysel

Krása

Nejde o nič prevratné, no i tak mnohé ženy tento krok ignorujú. A čo vy?

1 minúta rozhoduje

Zdá sa vám to ako nezmysel? No nie je. Skutočne záleži na 60-tich sekundách, ktoré môžu ovplyvniť veľa. Môžete sa venovať čisteniu pleti každý deň aj dvakrát, ale ak to odfláknete, je to ako by ste nerobili takmer nič. Jednoducho si musíte nájsť na svoju pleť trochu viac času a ona vám to následne oplatí. Rýchlejšie, než by ste čakali.

Prečítajte si: Zázračné kyseliny v beauty priemysle: Nebojte sa ich, tieto dokážu zmeniť vašu pleť expresne rýchlo

Úplne postačí, ak si každé ráno a večer budete pleť čistiť o niečo dôkladnejšie, teda šesťdesiat sekúnd. Približne. Použite svoj obľúbený prípravok na vyčistenie a skutočne pozorne si premasírujte ním vašu tvár. Len tak zbavíte pleť nečistôt a mazu, ktoré sa na ňu nachytali a bude naozaj čistá a pripravená na ďalší krok. 

Ak vám to pomôže, skúste pre začiatok použiť stopky, aby ste mali ako taký prehľad, alebo si pomôžte čistiacimi kefami na tvár, ktoré majú často aj časovať, takže nemusíte nič počítať. 

Mohlo by vás zaujímať: Nepodceňujte silu sér! Žiadne krémy nie sú také účinné, ako pätica týchto produktov

Samozrejme, rovnako záleží aj na produkte, ktorý pri tomto rituály používate. To, že by to nemalo byť obyčané mydlo, určite viete. Každá pleť je unikátna a to, čo sedí vašim kamarátkam, vôbec nemusí ani vám. Takže skúšajte a ak si nie ste produktom istá, tak si pokojne v lekárni alebo v obchodoch vypýtajte vzorky a otestujte prípravok doma. Práve tento prvý krok je pre dosiahnutie dokonalej pleti najdôležitejší, preto nič nepodceňujte. Čistenie je jednoducho základ všetkého. 

Vyskúšajte tiež: Beauty predsavzatia roka 2020: Sľúbte svojej pleti konečne toto

FEMINITY TIP: Venujte výberu čistiacich produktov pozornosť. S týmto krok vedľa neurobíte

1. Shiseido Generic Skincare Deep Cleansing Foam, 2. Institut Esthederm Osmoclean, 3. African Botanics Baobab Clay Oxygenating Cleanser, predáva www.ingredients-store.com, 4. Dior Hydra Life Lotion To Foam, 5. Omorovicza Cleansing Foam, predáva www.beautysecret.sk

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus