Presunúť na hlavný obsah

Beauty rutina z bohatstva termálnych vôd: Minerály dostanete hlbšie do pokožky a aktivujete tvorbu kolagénu

Krása

Raj kúpelov, ktorý každoročne navštívia tisíce turistov z celého sveta. Liečivé účinky vzácnych minerálnych prameňov sú doslova blahodarným účinkom na naše telo. V čom tkvie ich tajomstvo?

Raj kúpeľov, ktorý každoročne navštívia tisíce turistov z celého sveta. Liečivé účinky vzácnych minerálnych prameňov sú doslova blahodarným účinkom na naše telo. Presne tak možno charakterizovať Budapešť. Mesto, ktoré je s kúpeľmi späté už raz a navždy. 

V Budapešti sme najskôr mali prehliadku kúpeľov a spa a potom sme mínusové teploty vymenili za  ošetrenie pleti v beauty salóne v centre mesta Omorovicza Boutique & Spa. Vzhľadom na suchú zimu a rovnako tak pokožku nám odborníčka odporučila 60-minútovú procedúru Gold Hydralifting Facial. Počas hodiny naša tvár prešla regeneráciou a do hĺbky sa aplikovali dôležité zložky v podobe vitamíov a minerálov patentu Hydro Mineral Transference™.

Maďarská značka s tradíciou, ktorú posledné mesiace spropagovali najviac influencerky z celého sveta. Na Instagrame sa jej začína poriadne dariť a nás preto zaujímalo, ako to vyzerá v srdci maďarskej vychytenej beauty značky. 

Prečítajte si: Geotermálne minerálne kúpele Blue Lagoon: Exkluzivita na tomto svete a dokonalý relax

Tradície siahajú do 19. storočia, kedy v Budapešti rodina Omorovicza postavila kúpele Racz Spa. Liečivé termálne pramene sa stali centrom pozornosti o 200 rokov neskôr, keď potomok klanu Stephen so svojou manželkou premýšľal, ako využiť toto bohatstvo v oblasti starostlivosti o krásu. V spolupráci s laboratóriami, ktoré sú nositeľmi Nobelovej ceny vyvinuli produkty pre pleť s využitím maďarskej liečivej termálnej vody. Minerály, ktoré sú obsiahnuté v tejto termálnej vode majú silné antioxidačné a antiageingové účinky. Najdôležitejším spoločným menovateľom je však patentovaná formula Hydro mineral Transference™, vďaka ktorej sa minerály dostanú až hlboko do pokožky spolu s vitamínmi, esenciálnymi olejmi a prírodnými ingredienciami z celého sveta.

Pravidelným čistením k rovnováhe pokožky

Jemná čistiaca pena Cleansing Foam je prvým krokom k čistej a zdravej pleti hneď po prebudení alebo pred spánkom. Veľmi jemným spôsobom a šetrným k pleti odstráni nečistoty, mastnotu a zvyšky make-upu. Aplikujte ju na mokrú tvár a krúživými pohybmi jemne čistite jednotlivé partie tak, aby ste vytvorili na pleti penu. Pravidelným čistením dosiahnete postupne rovnováhu pokožky. Po opláchnutí je pleť pripravená na sérum a krém. 

Test redakcie: Omorovicza výrobky neobsahujú syntetické vône, farbivá, ani parabény. V súčasnosti najdôležitejšie kritériá v beauty oblasti modernej ženy 21. storočia.

Kráľovské zaobchádzanie s pleťou

Pleťová hydratačná voda nie je nadarmo prezývaná ako Queen of Hungary Mist. Za nás je to jednoducho „must-have“ produkt, ktorý by vám nemal chýbať po ruke a v kabelke 24/7. Hydratácia pleti kedykoľvek, kedy to potrebujete. Môžete ho aplikovať ako toner po vyčistení pleti alebo vtedy, keď je pleť vystavovaná extrémom sucha. Hydratačný mist tvorí kvet pomarančovníka, ruže a šalvie a inšpirácia pochádza od prvého parfumu kráľovnej Alžbety Uhorskej. 

Test redakcie: Hydratačná voda je niečo, čo vaša pleť potrebuje kedykoľvek a kdekoľvek. Osvieženie mihnutím čarovného prútika, vďaka ktorému dosiahnete pocit, že pre svoju pleť robíte stále niečo.

Kmeňové bunky z narcisu prejasnia pleť

Ľahké sérum na vyhladenie a hydratáciu pleti Instant Perfection Serum hydratuje pokožku bez zaťaženia pórov. Jeho veľkým benefitom je, že kontroluje lesk pleti a zanecháva rovnomerný film sviežosti a jasu. Kmeňové bunky z narcisu zjednotia nerovnomerný tón pleti a vďaka kyseline hyalurónovej dochádza k intenzívnej hydratácii aj počas spánku. Stačí naniesť končekmi prstov 1-2 kvapky a jemne vmasírovať do pleti. 

Neprehliadnite: Zima ako v krajine zázrakov: Výnimočné miesta, na ktorých sa snúbi exkluzivita s tradíciami a s ľudským prístupom

Test redakcie: Sérum, ktorého účinky uvidíte okamžite po aplikovaní. Spevnenie a rovnomerný tón vám dodá sebaistotu a vaša pleť prejde rozjasnením. Na večer aplikujte pokojne dve vrsty, počas spánku to pleť zužitkuje.

Podpora tvorby kolagénu a elasticity

Tónovací krém s ľahkým až stredným krytím Complexion Perfector SPF 20 v sebe spája hydratačný krém, opaľovací krém, make-up a krém s antiageingovými účinkami v jednom. Mikrosféry kyseliny hyalurónovej sú schopné vyplniť jemné linky a vrásky. Vďaka vysokému obsahu vitamínu C zase dochádza k zvýšeniu tvorby kolagénu. Pleti sa tak navracia elasticita, vďaka obranyschopnosti voči voľným radikálom. Vďaka patentovanému Hydro Mineral Transference™ systému sa minerály dostanú hlbšie do pokožky.

Test redakcie: BB krémy pomaly, ale isto nahrádzajú klasické make-upy, ktoré vytvárajú viditeľnú vrstvu. Ľahká textúra, ale najmä skvelý základ v podobe vyčistenej, hydratovanej a vyživenej pleti, nechajú vyniknúť vašu prirodzenú krásu.

- Najčítanejšie -