Presunúť na hlavný obsah

Vytvorte si make-up, ktorý vám neurobí iný odtieň ako na krku: Spravte si tento test a vyhnete sa efektu masky

Krása

Beauty rutina, ktorú nemá pod palcom každá žena. Najčastejšou chybou pri aplikovaní make-upu je rozdielny odtieň tváre s krkom a my vám poradíme, ako tomu predísť.

V zime naša pokožka prechádza z extrému do extrému. Mráz, vietor a suchý vzduch ju zmení spomedzi celého roka asi najviac. Podobne ako v oblečení, je potrebné vrstviť krém a tiež make-up, aby pleť neprichádzala priamo do styku s vonkajšími vplyvmi.

Vo svojej beauty poličke by ste mali mať sérum, denný a nočný krém, ktoré sa postarajú o perfektnú ochranu. Nepodceňujte starostlivosť. Rovnako dôležitá je podkladová báza pod make-up a výber správneho odtieňa samotného make-upu. 

Inšpirujte sa: Najbohatší proteín v tele, ktorý určuje to, na koľko rokov vyzeráme: Ako spozorujete, že vám chýba?

Test, ktorým zistíte svoj odtieň make-upu

Ak ste v minulosti pozerali tutoriály o kontúrovaní, určite ste zistili, že najsvetlejšia pokožka je na krku, najtmavšia na čele a na nose. Odtieň make-upu by ste preto nemali testovať na rozhraní tváre s krkom, ale na lícach, niekde v strede. Ženy však najčastejšie robia chybu v tom, že make-up aplikujú na nevyčistenú, dehydratovanú pleť a navyše aj bez podkladovej bázy. Svoj odtieň nepozná väčšina z nich a siaha po odtieni make-upu, ktorý by „chcela“ mať. 

Najskôr si preto musíte zadefinovať podtón vašej prirodzenej pleti. Ak chcete mať istotu, choďte na začiatok na odbornú konzultáciu.

  • ružovkastý studený 
  • béžový alebo neutrálny podtón
  • žltý až olivový podtón

Intenzívny balzám na vrásky z olejov a bylín Inlight Bio Line Softener tradične cenených pre jeho schopnosť podporovať tvorbu kolagénu a obnovovať vrstvy pleti pod vráskami. Pleť dlhodobo hydratuje, dodáva jej väčšiu elasticitu a zanecháva ju sviežejšiu. Po jeho aplikovaní pleť nie je mastná a vďaka bio aktívnym ingredienciám zlepšuje vzhľad tmavých pigmentových škvŕn a nedokonalostí pleti.

Intenzívne obnovujúce sérum proti príznakom starnutia Filorga Global Repair Serum Nutri Jeunesse Multi-Revitalisant dodáva pleti hutnosť, pružnosť a navracia mladistvú krásu. Končekmi prstov jemne vklepávajte toto pleťové sérum do pleti, môžete na krk a dekolt. Revitalizačné sérum je vhodné pre zrelú pleť, na ktorej sa počas suchej a studenej zimy vytvárajú viditeľnejšie nezrovnalosti.

 

Podkladová báza pod make-up NYX Professional Makeup Honey Dew Me Up pripraví vašu pleť na nanesenie make-upu. Vypĺňa póry, vyhladzuje vrásky, zjemňuje, rozjasuje a chráni pleť pred oxidáciou z vonkajšieho prostredia. Primer zabezpečuje rovnomerné nanesenie a zjednotenie pleti, ale aj dhšiu výdrž aplikovaného make-upu.

Receptúra dlhej výdrže bez nutnosti retuše sa dokáže popasovať s prirodzeným mazom na pleti a leskom počas celého dňa. Poskytuje pleti matný finiš, ale zároveň pokožke umožňuje dýchať. V dnešnom mestskom prostredí sa bez neho nezaobídete, podrží vás vo všetkých výzvach a ochráni vašu pleť pred oxidáciou znečisteného prostredia. Symbolom make-upu Lancôme Make-up Teint Idole Ultra Wear Nude je žena, ktorá sa nebojí ukázať, aká skutočne je a podeliť sa o svoje názory, za ktorými si pevne stojí. Je sebaistá a inšpiratívna.

Dlhotrvajúci ľahký korektor Shiseido Synchro Skin Self-Refreshing Concealer má výborné schopnosti krytia a aktívne sa synchronizuje s pleťou. Je odolný voči potu, vlhkosti (mimochodom je vodeodolný), rozmazaniu a zároveň nevytvára linky alebo ryhy pod očami, do ktorých sa vryje. Stredné až plné krytie s cieľom dosiahnuť prirodzený rozžiarený vzhľad. Aplikujte najpodstatnejšiu časť, akou je T zóna, pod očami a môžete aj na oblúku oka pod obočím.

Mohlo by vás zaujímať: Perfektný objem vo vlasoch vďaka cenným proteínom: Spoznajte účesy, s ktorými môžete byť sebavedomá

- Najčítanejšie -