Presunúť na hlavný obsah

Ikonická starostlivosť o pleť inšpirovaná Parížom: Na čo nedajú ženy z krajiny galského kohúta dopustiť?

Krása

Túžite po alabastrovej pleti, no neustále bojujete s akné? Skúste overené typy, na ktoré nedajú dopustiť ženy, ktoré patria jednoznačne medzi najkrajšie na svete. Parížanky sú totiž v starostlivosti o pleť skutočne doma a presne vedia ako na to.

Pre tieto ženy je typické to, že si zachovávajú svoj šarm a prirodzenosť. Vedia, že je veľmi podstatná najmä vnútorná krása, pretože to ako sa žena cíti, vyžaruje aj navonok. No aj napriek tomu, nedajú v starostlivosti o seba, dopustiť najmä na dokonalú pokožku. Ako to robia, že majú pleť takmer bez vrások a netrápia ich ani rozšírené póry?

Neprehliadnite: Aký je váš metabolický vek v porovnaní so skutočným? Tento vzorec odhalí veľa o vašej fyzickej kondícii a zdraví

Parížanky dobre vedia, že ideálna pleť je zdravá a žiari. Teda nie je dehydratovaná, nie je mastná, je zbavená toxínov a odzrkadľuje celú ženskú osobnosť. A recept ako ju dosiahnuť je pomerne jednoduchý. 

Toto riešte ak máte po:

  • 20 - tke - v tejto fáze je základom dobrá hydratácia a to rovnako ako zvonka, aj zvnútra. Inestujte do kvlitného hydratačného krému a pite dostatok vody. Dokážete tým malé zázraky
  • 30 - tke - v tridsiatke sa začínajú objavovať prvé vrásky, no to nie je najväčším problémom. Tu je podstatné zamerať sa na sťahovanie a elimináciu pórov, keďže majú najväčšie tendencie sa rozširovať. 
  • 40 - tke - v tomto životnom období už vrásky naozaj treba intenzívne riešiť. Základom je kvalitný protivráskový krém a sérum na noc. Potrebujete pokožku vypnúť a dodať jej stratenú elasticitu. 

Rituál, ktorý Parížanky robia v každom veku

V každom veku však nedajú ženy z krajiny galského kohúta dopustiť na tzv. čajový rituál. Áno, práve čaj dokáže s pokožkou hotové zázraky. Konkrétne zelený. Pôsobí antimikrobiálne a antibakteriálne, je výborným spojencom, ak máte problémy s akné. Z pleti totiž dokáže odstrániť baktérie a toxíny, perfektne ju vyhladí a zjemní. Pomáha tiež hojeniu jaziev po akné, nakoľko podporuje hydratáciu pleti. Raz do týždňa si Parížanky doprajú zelený čaj práve v podobe pleťovej masky.

Prečítajte si: Živočíšne verzus rastlinné bielkoviny? Príklad si môžeme brať od našich starých mám, ktoré vedeli, čo telo potrebuje

Takto si masku zo zeleného čaju pripravíte

Toto budete potrebovať:

  • 2 vrecúška zeleného čaju
  • jedlá sóda
  • med

​Postup:

Vrecúška zeleného čaju zalejte vriacou vodou a nechajte pár sekúnd lúhovať. Následne ich rozstrihnite a čaj si vysypte do misky. Pridajte rovnaký diel sódy a lyžičku medu. Zmes premiešajte a aplikujte na tvár. Nechajte pôsobiť 15 minút.

Skúsite tento rituál na sebe?

spolu hlasovalo 92 ľudí

Nie
20

- Najčítanejšie -