Presunúť na hlavný obsah

Diéta 16:8 vám zabezpečí telo stvorené pre červený koberec: Skúšali ste už tento poldenný pôst?

Chudnutie a diéty

Počuli ste už o diéte 16:8? Že nie? Chyba! Ide totiž o skvelý plán, pokiaľ chcete zhodiť a nemáte čas tráviť hodiny vo fitku.

Keď potrebujete naozaj rýchlo schudnúť a bez zbytočného jo - jo efektu, ukážeme vám jeden spôsob ako to zvládnete. Navyše ako bonus budete mať aj krásnu pleť, eliminované vrásky a dostatok energie? Zdá sa vám to ako sen? Omyl, môže to byť realita. Len treba vedieť ako na to.

Vyskúšajte tiež: Revolučný spôsob ako účinne spevniť brucho: Osvojte si tieto triky a pôjde to samo

Osem hodín jete, šestnásť držíte pôst

Diétna stratégia 16:8 je pomerne jednoduchá a nenáročná, len sa jej musíte držať. Ide o nastavenie vášho stravovacieho režimu počas dňa. V praxi to znamená, že prijímate jedlo 8 hodín, zvyšných 16 nejete nič. Skvelé je, že si sami určíte, v akom časovom rozmedzí počas dňa jesť budete a kedy budete mať pôst. Toto je totiž ideálny model, v ktorom sa telo dostáva do fázy, kedy intenzívne a rýchlo spaľuje tuky. V čase, kedy je jedlo povolené, si môžete viac - menej dopriať čokoľvek na čo máte chuť. Nie sú tu povolené a zakázané potraviny, ani nerátate kalórie. Avšal v období bez jedla, je podstatné nejesť skutočne vôbec nič, no veľmi veľa piť.

Prečítajte si: 5 trikov pre štíhlejšie a pevnejšie telo: Na toto nedajú dopustiť tie najkrajšie ženy sveta

Dostatok vody v tele prispieva k detoxikácii organizmu. Ideálna je čistá voda bez bubliniek, čaje bez cukru a môžete si dopriať rannú a poobednú šálku kávy. Zabudnite však na alkohol. To prečo chudnete naozaj rýchlo a bez zbytočného jo - jo efektu je pomerne ľahké. Čím dlhšie je naše telo bez jedla, tým viac času zostáva organizmu na spaľovanie tukov. V tejto fáze sa spúšťajú nové regeneračné procesy, ktoré inak nefungujú. 

Zabudnite na tento spôsob chudnutia ak:

  • ste diabetik
  • ste tehotná
  • v minulosti vás trápili poruchy príjmu potravy
  • máte problém s pečeňou, či pankreasom 

Toto sa v tele počas pôstu deje

Ide o to, že len jedným sústom, v čase, kedy máte jedlo zakázané, rozbehnete tráviaci systém. Ak si však dáte razantný poldenný pôst, hladina cukru v krvi prirodzne klesne a metabolizmus sa postupne naštartuje. Všetko však musíte robiť s mierou. Ak by ste boli totiž bez jedla príliš dlho, dosiahli by ste presný opak. Metabolizmus by sa vám spomalil. Počas daných 16 hodín však len podporíte zmeny funkcií génov, čo ako bonus prispieva k dlhovekosti, zabraňujete to predčasnému starnutiu a zvyšuje prílev energie. Rovanko však ako v prípade mnohých diét aj k tomuto musíte pristupovať racionálne. 

Skúsite diétnu stratégiu 16:8?

spolu hlasovalo 171 ľudí

Áno
147
Nie
24

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus