Presunúť na hlavný obsah

Zaručené triky, ako si udržať mozog v kondícii: Robte pravidelne týchto 5 vecí a oddialite starnutie

Zdravie

Áno, aj mozog potrebuje z času na čas zvláštnu starostlivosť. Vďaka účinným cvikom ho môžete udržiavať v kondícii a oddialiť jeho starnutie.

Kontakt

Je dokázané, že ľudia, ktorí preferujú spoločnosť, majú neskôr menšie problémy s pamäťou. Zdržiavanie sa v spoločnosti stimuluje myseľ a udržiava taktiež vaše duševné zdravie v kondícii.

Nákupný zoznam

Skúste si ho zapamätať. Nepísať na papierik alebo do telefónu. Cvičte svoju pamäť. Či už idete do obchodu pre 3 potraviny alebo po 10...

Vyskúšajte tiež: Mýty verzus pravdy: Kde všade sa nachádza kofeín a koľko ho môže vypiť zdravý dospelý človek?

Jazyky

Nikdy nie je neskoro pustiť sa do učenia. Je to jeden z najlepších spôsobov, ako udržať svoj mozog v "mladistvej"kondícii. A učenie v staršom veku, alebo v dospelosti má výhodu v tom, že tentokrát to robíte pre seba, bez nátlaku a bez toho, že musíte. Vyberte si jeden, alebo rovno aj dva cudzie jazyky a začnite sa vzdelávať.

Umývanie zubov

Áno, aj táto obyčajná, každodenná činnosť môže pomôcť. Hlavne, ak ju budete robiť naopak. Umývajte si zuby druhou rukou. Aktivita, vďaka ktorej stimulujete obe mozgové hemisféry a tiež rozhýbete nervové cesty. Nevzdávajte to hneď na začiatku, i keď to bude náročnejšie. Raz do týždňa si proste umývajte zuby týmto opačným spôsobom.

Mohlo by vás zaujímať: Živočíšne verzus rastlinné bielkoviny? Príklad si môžeme brať od našich starých mám, ktoré vedeli, čo telo potrebuje

Abeceda odzadu

Potrápte svoju hlavu. Raz do týždňa si tiež prejdite abecedu presne odzadu. Možno sa vám to teraz tak nezdá, ale tiež je to poriadna "makačka". Ale veľmi prospešná pre váš mozog.

Prečítajte si: Jesenný detox obličiek a pečene: Držte sa týchto troch zásad a vaše nové telo sa stane realitou

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus