Presunúť na hlavný obsah

Veľká chyba žien po pôrode: Skôr, ako zamierite do posilňovne, vyskúšajte toto cvičenie

Fitness

Mnohé ženy po pôrode netrpezlivo vyčkávajú na to, kedy sa konečne budú môcť pustiť do formovania svojej postavy.

Nemôžme to mať však nikomu za zlé, že sa chce dostať opäť do vysnívanej formy. Naopak, ak žena má energiu aj odhodlanie popri dieťaťu opäť zabojovať o svoju figúru, je to obdivuhodné. No skôr, ako sa vyberie do posilňovne behať na pás, zdvíhať činky či sa trápiť kruhovými tréningami, mala by svoju pozornosť sústrediť na iný druh cvičenia. Ten jej okrem spevňovania postavy môže priniesť aj iné benefity, ktoré telo po pôrode potrebuje viac, než kedykoľvek predtým.

Popôrodná joga

Že je joga liek (takmer) na všetko? Áno, je to fakt, s ktorým sa zhoduje množstvo odborníkov. Joga ma vynikajúce účinky na telo aj myseľ, a tak je celkom pochopiteľné, že sa teší čoraz väčšej popularite. Dokonca mnohé jogové štúdia ponúkajú špeciálne tréningy pre tehotné ženy. Predsa len, tehotenstvo nie je choroba a ak sa chce a môže žena udržiavať vo forme, nikto by jej v tom nemal brániť. No čoraz populárnejšími sú v našich končinách aj po pôrodné jogové kurzy, ktoré by mala absolvovať každá žena. A to hneď po tom, ako sa dá dokopy po pôrode.

Mohlo by vás zaujímať: Budúce mamičky, pozor: Toto sú najdôležitejšie živiny, ktoré treba v tehotenstve znásobiť a prijímať do tela

Práve pomalé cvičenie by mali ženy uprednostniť pred silovým a kondičným. Pre čerstvú mamičku by malo byť prvoradé, aby sa udržiavala zdravá, než to, aby čo najrýchlejšie zhodila kilá po pôrode. Psychická a fyzická kondícia je teda na prvom mieste. Dôvod, prečo by mali ženu vyskúšať popôrodnú jogu je aj ten, že sa vo veľkom zameriava na chrbát, a táto partia počas tehotenstva, ale aj po ňom, dostáva zabrať. Ale taktiež by ste sa nemali púšťať do takých cvikov, ktoré poznáte z bežných lekcií jogy. Tieto kurzy sú viac prispôsobené mamičkám a ich potrebám.

Prečítajte si tiež: Neuveríte, ale táto mamička je v šiestom mesiaci tehotenstva! Jej vyrysované bruško vyvoláva vlnu diskusií

Ak žena rodila cisárskym rezom, o to väčší pozor si musí dať. V tomto prípade by mali vypustiť napríklad pilatesové cvičenie a celkové posilňovanie brušných svalov. A aj práve tu sa osvedčila joga ako najúčinnejšia, pretože pod dohľadom odborníkov môže žena spevniť panvové dno a vďaka tomu sa bezpečnejšie dopracovať k vytúženej figúre.

Ak teda zvažujete a hľadáte spôsob, ako sa zbaviť zvyšný kíl z pôrodu, pozorujte svoje telo, nesiľte veci a verte tomu, že pravidlo: pomaly ďalej zájdeš, sa v tomto prípade vyplatí aj trojnásobne.

- Najčítanejšie -