Presunúť na hlavný obsah

Zoštíhlite si vnútornú stenu stehien: Nová superefektná obdoba drepu vás zbaví ťažko odstrániteľného tuku

Fitness

Vnútorná časť stehien spolu s bruchom patria medzi najproblematickejšie ženské partie. Mľandravé svalstvo je jedným z dôvodov, prečo sa stehná javia opticky širšie.

Drepy sú bezpochyby skvelým a obľúbeným cvikom. Ako aj pri ostatných cvikoch, i pre drepoch je dôležité jeho správne prevedenie. Správny funkčný pohybový vzorec je potrebné dodržiavať nielen kvôli efektivite, ale aj kvôli tomu, aby sa zabránilo možnému zraneniu. Drepy majú viacero variácii. Ak sa budeme obmedzovať iba na obyčajné drepy, tie svoju “prácu” zvládnu, no vynecháte úžasné výhody všetkých ostatných variácií.

Neprehliadnite: Cross tréning: Toto je kombinácia cvikov, vďaka ktorým pocítite aj týchto 5 benefitov na svojom tele

Pridajte druh drepu - tzv. sumo squat: super-široká verzia základného drepu s vlastnou hmotnosťou. Je to jedna z mnohých squatových variácií, ktorú môžete pridať k rutinnému cvičeniu. Sumo drep umožňuje väčšie zapojenie vonkajších svalov a kladie väčší dôraz na stabilizáciu vnútorných svalov. Pri cvičení sumo drepu sa môžete na prvý pohľad cítiť menej stabilne, ale práve snaha udržať rovnováhu je to, čo vám umožňuje účinne precvičiť abduktory, ale aj adduktory. 

Sumo squat je skvelé silové cvičenie dolnej časti tela, ktoré kladie dôraz predovšetkým na vnútorné svaly stehien. Cvičením sa však aktivuje krajčírsky sval aj hamstringy, kvadricepsy, zadok a lýtka

Po zvládnutí verzie s vlastnou hmotnosťou môžete zájsť ďalej. Použijte činky alebo kettlebells v polohe stojmo (pred/nad ramenami) alebo použite jednu váhu a držte ju obidvomi rukami zavesenú medzi nohami.

Prečítajte si tiež: Odložte činky! Toto sú najlepšie cviky na ramená, vďaka ktorým budete pôsobiť štíhlejšie

Ako správne cvičiť Sumo Squat

1. Základné postavenie. Drep začína v stoji so vzpriamenou hlavou a pohľadom mieriacim vpred. Spevnite chrbát a brucho. Nohy dejte od seba. Šírka rozchodu nôh je aspoň o 30 cm väčšia než šírka ramien. Špičky chodidiel sú vytočené do polohy 45 stupňov.

 2. Pohyb dole. Panva smeruje dole k podložke, ruky visia voľne pri tele. Podstatné je dýchanie. Pri pohybe dole sa nadychujete. Klesáme do najnižšieho bodu, kedy sú stehná rovnobežne s podložkou.

3. Pohyb hore. Z najnižšieho bodu stúpame opäť do základnej pozície. Pri pohybe hore pokrčte ruky a spojte ich na úrovni hrudníka. Pri pohybe hore vydychujete