Presunúť na hlavný obsah

Cvik, vďaka ktorému docielite osí pás: Tieto pohyby vás vrátia späť do formy ako pred 10 rokmi

Fitness

Niekedy stačí malá zmena a vaša postava prejde opticky zmenou, ako keby ste schudli oveľa viac. Štíhly pás je kľúčom k tomu, aby sa vaša postava začala meniť a pripomenula vám časy mladosti.

Zmena celkovej postavy je behom na dlhú trať, no keď nezačnete, nikdy nezistíte, aké to je. A najlepšie, čo môžete urobiť je, vyskúšať si to na vlastnom tele. Dôležité je začať postupne a do svojej každodennej rutiny zakomponovať vždy aktivitu alebo cvik, ktorý vás bude niečím napĺňať a nebudete ho robiť z donútenia.

Pozrite si: VIDEO: 5 cvikov, ktoré vám vypnú brucho a vylepšia postavu: Pneumatika po nich bude len miznúť

Plank alebo doska

Ak chcete zistiť váš metabolický vek a porovnať ho so skutočným, vyskúšajte starý dobrý známy cvik doska (plank). Práve výdrž v tejto pozícii preverí vaše kvality a je akousi predzvesťou toho, ako veľmi budete musieť zabrať, aby ste dosiahli vytúžené zmeny na postave. Určite si ho však pamätáte z mladosti. Opäť musíme zdôrazniť, že chudnutie ide z celého tela, nikdy nechudnete len z jednej časti. 
Napriek tomu je doska jedným z najefektívnejších cvikov pri budovaní si štíhleho až osieho drieku. 

Bude vám stačiť podložka na cvičenie, na ktorú si ľahnite otočení tvárou. Oprite sa o predlaktie, pričom dlane sú totožné s rovinou ramien a zdvihnite sa. Hlava, chrbát a zadok musia byť v jednej rovine a ani jedna z týchto partií by nemala vyčnievať. V tejto pozícii sa snažte vydržať čo najdlhšie a najmä nepodvádzať. Pamätajte, jediný, koho klamete, ste vy sami. Začiatočníci môžu vydržať 30 sekúnd, no postupne sa snažte zlepšovať a smerovať to k minúte, dvom, trom a tak ďalej.

Varianty planku, ktoré vás budú aj časom posúvať vpred

Keď budete tento cvik vykonávať popri svojej tréningovej rutine pravidelne, telo sa vám značne zmení. Časom si však na tento cvik aj navykne a preto je dôležité „prekvapiť“ ho, napríklad obmenou v podobe iných variantov planku.

Neprehliadnite: Čo vnútrobrušný tuk spôsobuje a ako sa ho zbaviť? Je nebezpečnejší ako ten tuk, ktorý nám mení siluetu

Bočný plank 

Ľahnite si s vystretými nohami, trup podoprite lakťom tak, aby predlaktie smerovalo kolmo k trupu. Chodidlá by mali byť zafixované tak, aby sa vám na podložke nehýbali a nešmýkali ste sa. 

Striedavý plank

V pozícii, v akej sa nachádzate pri klasickom planku, skúste vymeniť dlane za predlaktie a vždy sa jedným zdvíhať hore a následne druhým. Potom jedným dolu a druhým. Samozrejme, musíte to robiť striedavo a nie naraz, inak by došlo k úrazu.

Spiderman plank

Pozícia, vychádzajúca z klasického planku, pri ktorej opatrne dvíhate kolená smerom k lakťom. Striedavo, najskôr pravú nohu, potom ľavú nohu. Skúste ich smerovať tak blízko k lakťu, koľko vládzete. 

Koľko minút vydržíte v priemere v pozícii plank (doska)?

spolu hlasovalo 244 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe