Presunúť na hlavný obsah

Cviky z pohodlia domova, ktoré vám zaistia krajšie telo: Tuk z brucha ide dolu najťažšie, takto to však zvládnete

Fitness

Tvrdíte, že nemôžete pravidelne cvičiť, pretože na to nemáte čas, ani príležitosť? Pýta sa tréner Michael Achberger. Nasledujúce cviky zvládnete kľudne aj pred televíziou a vybudujete si vďaka nim krajšie telo.

Patríte medzi pravidelných televíznych divákov? Čas, ktorý strávite pred televíznou obrazovkou, nemusí byť len premrhaná doba, ale môžete ho využiť pre získanie postavy, po ktorej ste vždy túžili. Prinášam vám cviky, ktoré v pohode zvládnete aj pri sledovaní televízie, a ktoré vám zaistia krajšie telo.

Inšpirujte sa: Cvik nožnice si zamilujete: Prekrižovanie nôh v ľahu urobí s pneumatikou okolo pása divy

1. Svaly rúk

Posaďte sa, zapnite televíziu a do každej ruky vezmite jednu činku (rovnakú službu vám však preukážu aj PET fľaše naplnené vodou, alebo ťažké knihy). Ohnite ruky v lakťoch do pravého uhla a dvíhajte ich nad hlavu. Potom držte paže v úrovni ramien a ohýbajte v lakťoch smerom k hlave a potom zase späť vystrite (lakte musia byť vždy aspoň ľahko pokrčené, nikdy ich "neuzamkýnajte"). Spolu s tým, ako sa bude zväčšovať vaša zdatnosť, pridávajte počet opakovaní.

2. Svaly predlaktia

Tento jednoduchý cvik je vynikajúci, keď potrebujete posilniť svaly predlaktia, alebo chcete pretiahnuť a posilniť zápästia. Jednoducho chyťte jednu ruku druhou, prepleťte prsty do seba a tlačte jednu ruku proti druhej čo najsilnejšie môžete. Čím bližšie sa vám podarí k sebe predlaktia priblížiť, tým väčší efekt dosiahnete.

3. Šikmé brušné svaly

Posaďte sa s rovným chrbtom. Ohnite ruky v lakťoch a pritlačte ich tesne k stranám tela. Pomaly rotujte s telom doprava tak ďaleko, kam vás vaše prirodzené hranice pustia. Potom sa pomaly vracajte na stred a opakujte pomalou rotáciu doľava. Opakujte na každú stranu minimálne desaťkrát.

4. Priame brušné svaly

Posaďte sa s rovným chrbtom na okraj pohovky alebo stoličky. Natiahnite nohy pred seba a pomaly sa zakláňajte s rovným chrbtom, kým nepocítite, že brušné svaly začnú zaberať. Skrčte kolená a priťahujete ich pomaly k hrudníku. Opakujte minimálne desaťkrát.

Neprehliadnite: Jedálniček baletiek: Zhodíte vďaka nemu až 5 kíl v priebehu dvoch týždňov a udržíte si dlhodobo figúru

 

5. Predná strana stehien

Sadnite si na okraj pohovky alebo stoličky. Skrčte kolená a chodidlá držte niekoľko centimetrov nad zemou. Potom nohy naťahujte a krčte, bez toho, aby ste sa dotkli zeme.

6. Lýtka

Sadnite si na okraj pohovky alebo stoličky s pokrčenými kolenami a chodidlami na zemi. Zdvihnite nohy na špičky, čo najvyššie ako môžete a vydržte niekoľko sekúnd, potom položte chodidlá na zem. Opakujte minimálne desaťkrát. Ak si chcete cvičenie sťažiť, môžete si položiť na stehná ťažkú ​​knihu.

- Najčítanejšie -